DÂMBOVIȚA: Un bătrân își dorește moartea ca să scape de noroi. Săptămânal, o căruță îl cară la spital
Are 81 de ani și a trăit o viață luptându-se cu noroiul drumului. Acum nu mai poate și ar vrea să moară că să scape de noroi: „Nu vine moartea să ma ia. Nu mai vreau să mai trăiesc!” Nea Vasile locuiește în comuna Pietrari. Strada pe care stă nu a văzut îmbunătățiri din copilăria … Citește mai mult



