Guvernul a prezentat proiectele de investiții strategice realizate în parteneriat public-privat
Vicepremierului Viorel Ștefan a prezentat, astăzi, o serie de proiecte prevăzute a fi realizate în parteneriat public – privat. În baza noii legislaţii privind parteneriatul public-privat, Guvernul spune că a construi autostrăzile Alexandria-Lugoj, Târgu Neamţ – Iaşi – Ungheni şi Ploieşti-Râşnov, dar şi Spitalul Republican. De asemenea Viorel Ştefan spune că se vor lansa în … Citește mai mult



