Protest liberal pe stadionul Ilie Oană pentru „decăderea municipiului Targoviște la vechiul statut de raion al Regiunii Ploiești”
Liberalii târgovișteni au dus protestul „Vrem stadion” pe arena din Ploiești unde s-a desfășurat partida Chindia Târgoviște – Viitorul Constanța. PNL Târgoviște acuză, însă, clubul că a cerut jandarmilor ploieșteni să le îngradească accesul pe stadion. „PNL Targoviște aduce la cunoștință opiniei publice un incident rușinos, un abuz incalificabil generat de conducerea Primăriei, cu puțin … Citește mai mult



