1000 de târgovișteni mor anual! Primăria va amenaja un nou cimitir
Consiliul Local al municipiului Târgoviște a decis, vineri, înființarea unui nou cimitir în zona industrială a municipiului, pe un teren al primăriei aflat lângă Oțelionx. În raportul de specialitate al hotărârii se arată că târgoviștenii mor pe capete, în jur de 1000 de persoane pe an, iar actualele locuri de odihnă veșnică … Citește mai mult



