BASCHET FEMININ: CSM Târgoviște învinge dramatic liderul!

Târgovștencele s-au impus în fața liderului CSM Satu Mare cu scorul de 78-74 (16-15, 16-11, 10-27, 23-12, 4-4, 9-5) după un meci extrem de disputat, în care am avut parte și de două reprize de prelungire! Meciul se putea termina în timp regulamentar dacă arbitrul principal nu întorcea decizia de fault și două aruncări pentru echipa noastră, în ultima fază a meciului. După cum se vede, doar sfertul trei a fost câștigat de oaspeți, ce-i drept, cu un avantaj copleșitor, în rest impunându-ne aproape de fiecare dată, excepție fiind prima repriză de prelungiri, când a fost remiză.

Pentru Târgoviște au marcat: Stoenescu – 26, Vaida – 19, Toma – 11, Poole – 11, Kilin – 4, Chivu – 4, Coker – 3.

Chiar dacă suntem în perioada vacanțelor sau a pregătirilor pentru Revelion, 280 de spectatori au fost prezenți la meci și au făcut o atmosferă de meciuri europene! CSM Târgoviște se situează la doar două puncte de primul loc, aflându-se pe locul trei, la final de an. Intrarea a fost liberă!