Cetatea Târgoviște 1396 câștigă și al doilea meci amical, din primul stagiu de pregătire din acest început de an

Duminică a avut loc al doilea amical al Străjerilor din primul stagiu de pregătire din 2019, disputat la Șotânga, în compania echipei Fortis Valea Lungă. Terenul 2 al bazei sportive a avut o condiție foarte bună, iar Florin Anton a rulat peste 20 de jucători, concretizările venind în repriza secundă, încă din minutul 47. Scorul a fost 6-1 (0-0), pentru târgovișteni au înscris: Florin Anton, Grigorescu (2 goluri), Coman (2 goluri) și Voicu A.

Urmează meciuri mai tari!

Dacă până acum, Cetatea a onorat invitația unor echipe din Liga 6, Seria Nord, în următoarele meciuri va da piept cu Voința Perșinari (Liga 4), pe 3 februarie, cu Flacăra Moreni, „divizionara C” pe 16 februarie, Unirea Răcari (Liga 4), pe 2 martie. Sunt discuții și cu ASFC Pucioasa și se caută o dată și pentru amicalul care trebuia să se desfășoare la finalul anului trecut, cu Rapid București! Vom reveni cu detalii despre acest proiect ambițios.