A murit Traian Novolan, fost senator PSD şi director Arctic
Fostul senator PSD, Traian Novolan a murit în această seară. Novolan era octogenar şi de mai mulţi ani era bolnav. Traian Novolan a fost director al societăţii găeştene Arctic, până la privatizarea acesteia. A fost ales senator în 2000 în Circumscripţia electorală 16 Dâmboviţa şi reales în 2004. Redacţia Gazeta Dâmboviţei transmite condoleanţe familiei îndurerate.



