Chindia – ASU Poli, ultimul meci oficial, acasă, din 2018! Echipa noastră termină turul campionatului pe primul loc!

foto: captură facebook – FC Chindia Târgoviștenii i-au învins greu pe bănățeni, după ce au fost conduși la jumătatea reprizei secunde! Dacă la pauză scorul era „alb”, ASU a preluat conducerea în minutul 72 și tribuna așternea un val de tăcere…Cei 100 de suporteri ai Timișoarei, din care jumătate erau rapidiști, cântau fericiți, crezând că … Citește mai mult

Chindia se pregătește de alt test în campionat. O deplasare destul de scurtă…

Târgoviștenii sunt în continuare liderii Ligii a 2-a, după ce au trecut și de Pandurii, într-un meci disputat acasă, duminica trecută. Pentru a rămâne în fotoliul confortabil al locului 1, echipa noastră are nevoie de cele 3 puncte puse în joc în meciul cu Metaloglobus, echipă aflată pe locul 13, cu 20 de puncte acumulate, … Citește mai mult

Chindia remizează cu Argeș și rămâne pe primul loc!

O vreme bună de fotbal, 28 de grade sunt înregistrate la ora meciului, aproximativ 2500 de spectatori sunt prezenți, iar gazonul este perfect. Chindia se așează bine în teren iar Argeșul începe mai ofensiv, încercând să-și impună autoritatea la mijlocul terenului. Raul Costin, căpitanul argeșenilor, primește cartonaș galben încă din minutul 4. Publicul se aprinde … Citește mai mult

Statistică interesantă pentru Chindia Târgoviște! Performanță identică, acum doi ani!

Târgoviștenii au un început perfect de campionat în Liga a 2-a! Au câștigat toate punctele puse în joc, în cele trei etape desfășurate, în meciurile cu Asu Poli Timișoara, U Cluj și Aerostar Bacău. Pe 20 august 2016, Chindia ocupa aceeași poziție, în aceeași ligă, exact după primele trei meciuri disputate. Și atunci, echipa noastră … Citește mai mult

Chindia este noul lider al Ligii a 2-a, după meciul de la Bacău

Foto FC Chindia Chindia a disputat azi, pe o căldură insuportabilă, de la orele 13:00, meciul din cadrul etapei a 3-a a Ligii a 2-a, la Bacău, pe stadionul celor de la Aerostar. Târgoviștenii au controlat prima parte a meciului, având posesia, neavând faze notabile. Jocul a devenit șters pe finalul primei reprize, urmând ca … Citește mai mult

Chindia a debutat cu 3 puncte în noul sezon al Ligii a 2-a

foto: facebook Politehnica Timisoara Chindia a obținut cele 3 puncte puse în joc în meciul cu ASU Poli Timișoara, desfășurat în deplasare, pe stadionul Dan Păltinișanu! Debut perfect pentru târgovișteni, chiar dacă golul victoriei a venit în minutul 90, după ce comentatorii menționau faptul că bănățenii trebuie să fie atenți la finalul meciului, ținând cont … Citește mai mult

Echipele de fotbal târgoviştene din Ligile 2 şi 3, învinse în ultima etapă

fotbal_picior

Chindia Târgovişte a jucat ieri, acasă la Săgeata Năvădari, care i-a învins pe târgovişteni cu scorul de 4-1. Echipa coboară o poziţie în clasament, pe locul 11, cu 13 puncte obţinute. FCM-ul a fost oaspete vineri, 22 martie, la Fortuna Brazi, care a câştigat meciul cu 3-1. Echipa târgovişteană din liga a treia păstreză poziţia … Citește mai mult

ACS Urban Titu, învingătoarea etapei

liga3

Echipa din Titu este singura din Dâmboviţa care s-a remarcat, la scor, în acest final de săptămână. Ea a jucat acasă contra Eolica 2010 Dobrogea, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. FCM Târgovişte a făcut remiză, 0-0, la Unirea Câmpina, echipa de pe locul 3 în C6. ACS Urban Titu ocupă locul 11 … Citește mai mult

Fotbal dambovitean: Un egal şi două înfrângeri!

Chindia Târgovişte a suferit o înfrângere cu 2-3, sâmbătă , în faţa celor de la ACS Buftea. Pentru echipa târgovişteană din liga a II-a a marcat Alexandru Mihail Băluţă în minutul 37 şi Mihai Voduţ. În prezent, se află pe locul 8 în clasament cu 12 puncte. În liga III, o înfrângere şi un egal! … Citește mai mult

Liga 2 și Liga 3, rezultate pentru Dâmbovița

chindia tgv
Sâmbătă, Luceafărul Oradea s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în faţa dâmboviţenilor de la Chindia Târgovişte. La capătul unei dispute în care doar în prima repriză s-au consemnat ocazii de poartă, Luceafărul a câştigat cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Constantin Roşu, în minutul 12.

DEZAMĂGIRE: Chindia Târgovişte a luat bătaie, în faţa a peste 1500 de spectatori, pe teren propriu!

Chindia Târgovişte a jucat astăzi de la ora 18:00, pe stadionul  Eugen Popescu, contra celor de la Gaz Metan Severin, echipă aflată pe locul al III,  în clasamentul seriei a doua, a Ligii 2 de fotbal.