Chindia urcă pe locul 4 în clasament! Vezi cum s-a desfășurat meciul cu Ripensia!

Chindia Târgoviște a întâlnit azi pe Ripensia Timișoara, primul club de fotbal cu statut profesionist din România, echipă înființată în anul 1928, având 4 titluri de campioană națională, în perioada ’33-’37 și două cupe ale României. Vremea a fost excelentă pentru fotbal, 17 ° fiind înregistrate la ora meciului, fără probabilitate de precipitații. 800 de … Citește mai mult

Chindia și testul de duminică!

Târgoviștenii trec printr-o perioadă foarte bună, acumulând nu mai puțin de 9 partide oficiale în care nu au primit gol! În acest moment Chindia ocupă locul 3 al clasamentului, cu 27 de puncte acumulate, cu 5 mai puține decât liderul Hermannstadt! Dubla victorie din cupă și campionat cu Clinceni au dat un moral foarte bun … Citește mai mult

BASCHET: CSM Târgoviște atacă a cincea victorie în campionat

Echipa de baschet feminin a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște va lupta mâine după-amiază (ora 18.00), pentru a cincea victorie consecutivă în campionat. Trupa lui Cătălin Tănase va înfrunta pe CSBT Alexandria pe teren propriu, într-un joc restanță, ce contează pentru etapa a treia a LNBF. Beneficiind de un moral excelent, dup o serie de patru … Citește mai mult

Echipele de fotbal târgoviştene din Ligile 2 şi 3, învinse în ultima etapă

fotbal_picior

Chindia Târgovişte a jucat ieri, acasă la Săgeata Năvădari, care i-a învins pe târgovişteni cu scorul de 4-1. Echipa coboară o poziţie în clasament, pe locul 11, cu 13 puncte obţinute. FCM-ul a fost oaspete vineri, 22 martie, la Fortuna Brazi, care a câştigat meciul cu 3-1. Echipa târgovişteană din liga a treia păstreză poziţia … Citește mai mult

Liga III: Două egaluri pentru echipele dâmboviţene!

ACS Urban Titu şi FCM Târgovişte s-au aflat pe aceeaşi lungime de undă în meciurile disputate la sfârşitul acestei săptămâni. Ambele echipe dâmboviţene au obţinut egal cu scorul de 1-1. ACS Urban Titu a jucat în deplasare împotriva celor de la Juventus Bucureşti, golul decisiv fiind dat de A.Ivaşcu în minutul 53. După egalul de … Citește mai mult

Liga 2 și Liga 3, rezultate pentru Dâmbovița

chindia tgv
Sâmbătă, Luceafărul Oradea s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în faţa dâmboviţenilor de la Chindia Târgovişte. La capătul unei dispute în care doar în prima repriză s-au consemnat ocazii de poartă, Luceafărul a câştigat cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Constantin Roşu, în minutul 12.

Liga II şi Liga III: Rezultate pentru Dâmboviţa

chindia tgv

Chindia Târgovişte a învins, ACS Urban Titu a fost înfrântă, iar FC M Târgovişte a remizat.
Chindia Târgovişte a învins acasă, sâmbătă, 26 mai, pe FC Maramureş Baia Mare, scor 3-0. Marcatori în ultimul meci din acest sezon au fost Băluţă (15), Anton (63), Voduţ (90). După victoria obţinută în etapa 29 a Ligii II, târgoviştenii se află pe locul 6 în clasament, cu 44 de puncte obţinute.
În Liga III, ACS Urban Titu a jucat la Viitorul Domneşti, care i-a învins pe dâmboviţeni, scor 2-1. Ionică a marcat pentru Titu în minutul 30. Echipa se află pe locul 3 în seria 3, cu 45 de puncte, după Buftea şi Viitorul Domneşti.
FCM Târgovişte a remizat cu Damila Măciuca, ocupând locul 11 în clasamentul seriei 4, cu 37 de pucte.

Liga III: Încă o victorie la “masa verde” pentru ACS Urban Titu

După ce săptămâna trecută retragerea din campionat a echipei Argeşul Mihăileşti a adus facil puncte lui ACS Urban Titu, săptămâna aceasta echipa dâmboviţeană a mai obţinut 3 puncte prin retragerea celor de la Dunărea Turris Turnu Măgurele.

Victorii pentru echipele dâmboviţene în liga III

Liga a III-a şi-a disputat marţi, cu începere de la ora 18:00, o nouă intermediară. Etapa a 27-a a adus câte 3 puncte pentru echipele dâmboviţene. ACS Urban Titu a câştigat la “masa verde” cu 3-0 meciul pe care trebuia să-l joace în deplasare împotriva echipei Argeşul Mihăileşti (retrasă din campionat). Primele 4 clasate în … Citește mai mult

O victorie şi …o înfrângere în Liga 3 pentru echipele dâmboviţene!

Echipele dâmboviţene din liga III se luptă în continuare pentru un loc fruntaş în campionat.ieri FCM Târgovişte a obţinut o victorie în deplasare cu Minerul Mătăsari, scor 0-1. În prezent se află pe locul 10 cu 33 de puncte. Meciul din etapa 27, liga III îl va juca acasă împotriva FC Cisnădie, marţi 15 mai. … Citește mai mult

Liga III: Remiză pentru FCM Târgovişte, înfrângere pentru ACS Urban Titu

În etapa 25,  FCM Târgovişte a întâlnit-o pe Oltchim, scor 1-1, marcatori Tănase (85) / Dănuleţ (44), iar ACS Urban Titu a jucat la FCM Alexandria, scor 3-1, marcatori Urucu (19 – pen., 79), I. Voicilă (40) / I. Marinică (66). Rezultatele obţinute plasează echipele dâmboviţene pe următoarele locuri în clasament: FCM Târgovişte, locul 10 … Citește mai mult

Chindia Târgovişte, învinsă din nou! Suporterii cer demisia antrenorului Flavius Stoican

Echipa de fotbal a municipiului a pierdut astăzi pe teren propriu, scor 1-2, în faţa lui Poli Timişoara, ocupanta locului 2. Pentru oaspeţi au înscris Florin Ionuţ Ilie, în minutul 8 şi Ioan Nera, în minutul 50, iar pentru gazde a marcat Cosmin Negoescu, în prelungiri, minutul 90+2. Echipa lui Flavius Stoican nu se descurcă … Citește mai mult