Chindia Târgovişte, învinsă din nou! Suporterii cer demisia antrenorului Flavius Stoican

Echipa de fotbal a municipiului a pierdut astăzi pe teren propriu, scor 1-2, în faţa lui Poli Timişoara, ocupanta locului 2. Pentru oaspeţi au înscris Florin Ionuţ Ilie, în minutul 8 şi Ioan Nera, în minutul 50, iar pentru gazde a marcat Cosmin Negoescu, în prelungiri, minutul 90+2.
Echipa lui Flavius Stoican nu se descurcă prea bine în ultima perioadă, neavând forţă pentru a a aduce un rezultat bun. În schimb, Poli Timişoara, chiar dacă din repriza a doua a jucat în 10 oameni, a condus cu 2-0. Astfel că suporterii Chindiei, prezenţi în număr mare pe stadion, nu au mai putut să-şi ascundă dezamăgirea. Mii de oamenii au început să scandeze „Demisia”, mesaj adresat antrenorului Flavius Stoican.
După meciul de azi, Chindia Târgovişte ocupă locul 7 în clasamentul din seria a doua, cu 38 de puncte. Următorul  meci îl va juca în deplasare sâmbătă, 12 mai, la Unirea Alba Iulia, echipă aflată pe locul 10.

Echipa de fotbal a municipiului a pierdut astăzi pe teren propriu, scor 1-2, în faţa lui Poli Timişoara, ocupanta locului 2. Pentru oaspeţi au înscris Florin Ionuţ Ilie, în minutul 8 şi Ioan Mera, în minutul 50, iar pentru gazde a marcat Cosmin Negoescu, în prelungiri, minutul 90+2.