Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română a oferit un plus istoricului învățământului dâmbovițean
În perioada 20-24 aprilie 2016, orașul Târgoviște a fost gazda unui eveniment deosebit: Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, ciclul liceal, la care au participat 186 de elevi, din toate județele țării. Cuvântul de Bun venit! a fost rostit, la festivitatea de deschidere, de către inspectorul școlar de limba și literatura română, prof. Tatiana … Citește mai mult



