Florin Tănase, eroul Viitorului Constanţa în meciul cu vicecampioana ţării

Fotbalistul dâmboviţean Florin Tănase a fost eroul Viitorului Constanţa, în meciul cu ASA Târgu Mureş, ce a contat pentru etapa a 5-a, a Ligii I. Disputa dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria a constănţenilor (1-0), iar singura reuşită a jocului a fost semnată de atacantul găeştean, în ultimele minute din prima repriză. În minutul 41, Tănase a marcat golul victorios al echipei lui Gică Hagi, după ce a fructificat perfect assist-ul lui Florin Cernat. Pentru tânărul jucător dâmboviţean, reuşita cu ASA a fost prima din actualul sezon al Ligii I. În primele cinci runde ale Ligii I, Tănase a fost de fiecare dată folosit titular la Viitorul. În schimb, cu o etapă în urmă, un alt dâmboviţean, Cosmin Matei, a reuşit să deschidă scorul pentru Dinamo în partida cu ACS Poli Timişoara (2-1).