În februarie, târgoviştenii sunt invitaţi la teatru. Vezi aici ce piese vor fi jucate şi care este programul:

 

Miercuri, 1 Februarie            INIMĂ DE BOXER   Distributia: Ilie Ghergu, Cristian Olaru, Cosmina Lirca
Ora 19.00
Sala Studio                           De: Lutz Hubner
                                             Regia: Victor Scoradeţ

 

Joi, 2 Februarie                     MOTANUL ÎNCĂLŢAT De: Charles Perrault 

                                             Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău,MihaiBălăceanu,                            

                                             Regia: Alin AntemirMihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu         

        
Ora 12.30
Sala Tony Bulandra

 

Vineri, 3 Februarie               TÂRGOVIŞTE DE JUCĂRIE    

                                                De: Peca Ştefan

                                                Regia: Ana Mărgineanu    

Ora 19.00                             Distribuţia: Virgil Aioanei, Laurenţiu Bănescu, Radu Câmpean,
Sala Tony Bulandra              Toma Dănilă, Ilie Ghergu, Delia Lazăr, Cosmina Lirca,

 

                                             Maria Nicola, Ana Maria Oglindă, Cristian Olaru,                             
                                             Katia Pascariu, Mircea Silaghi, Dana Stîngă,

                                             Ștefan Ștefănescu, Miruna Vâju

 

Sâmbătă, 4 Februarie            MOTANUL ÎNCĂLŢAT De: Charles Perrault      
Ora 11.00                               Regia: Alin Antemir
                                             Sala Mihai Popescu                           
                                             Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Regia: Alin Antemir
                                             Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu

 

Sâmbătă, 4 Februarie       MATRIOŞCA De: Tuncer Cucenoglu

                                                Distribuţia: Antonia Micu, Liviu                                          Regia: Catalin Chirilă Cheloiu
Ora 19.00
Sala Studio                          

 

Duminică, 5 Februarie      CRIZE ..sau încă o poveste de dragoste
                                               De: Mihai Ignat Regia: Mihai Vântu

Ora 19.00                          Distribuţia: Mircea Silaghi, Cosmina Lirca, Ilie Ghergu
                                            Sala Studio

 

Marți, 7 Februarie             HANSEL ŞI GRETEL
                                                   De: Fraţii Grimm
Ora 10.00
 Sala Tony Bulandra                Distribuţia:  Dana Stîngă, Ilie Ghergu, Ionuţ 

   Constantinescu, Costin Butăroiu

                                                  Regia: Dan Ţopa

 

Miercuri, 8 Februarie           DUBLU SAU NIMIC
                                               Un spectacol de
Ora 19.00  Sala Studio                                             Corneliu Jipa
                                               Distribuția: Maria Nicola, Radu Câmpean

 

Joi, 9 Februarie                    ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUŞI
Ora 12.30
                                               Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu
                                               Scenariu şi regia:
Sala Tony Bulandra
                                               Gheorghe Balint


Vineri, 10 Februarie        HELTER SKELTER
Ora 19.00
Sala Tony Bulandra            De: Nail LaBute

                                             Distributia: Vlad Zamfirescu, Antonia Ionescu Micu,
                                             Mircea Silaghi, Cosmina Lirca, Bogdan           Farcaş                                 Regia: Cristi Juncu

 

 

Sâmbătă, 11 Februarie             PINOCCHIO
   Sala Mihai Popescu                  Distribuţia: Ştefan Ştefănescu, Ilie                                                   Ghergu, Dana Stîngă,
                                                        De: Carlo Collodi
Ora 11.00
                                                     Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Ionuţ  Constantinescu, Mihaela Brebinaru
Regia: Gabriel Apostol

 

Sâmbătă, 11 Februarie            102 virgulă 7

Ora 19.00 

 Sala Studio                               De: Erhard Schmied Regia: Victor

Scoradeț     

                                                     Distribuţia: Costin Cambir şi Daniela

Stîngă          

 

 

Duminică, 12 Februarie    UNCHIUL VANEA

         Sala Tony Bulandra                                Distribuţia: Bogdan Farcaş, Cătălin Babliuc, Antonia

Ionescu-Micu /              

                                                  De: A. P. Cehov
Ora 19.00
                                               Cosmina  Lirca, Corneliu Jipa, Ana Maria Oglindă /    Dana Stîngă, Ilie Ghergu, Sorin Șaguna, Maria Nicola
Regia: Sorin Militaru

 

Marți, 14 Februarie                  ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUŞI
Ora 10.00
                                                     Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu
                                                   Scenariu şi regia:
Sala Tony Bulandra
                                                    Gheorghe Balint


Miercuri, 15 Februarie                 BUNGEE – JUMPING

D e : Jaan Tätte Regia: Florin Gabriel Ionescu
Ora 19.00
                                                       Distribuţia: Diana Buluga, Sebastian Bălăşoiu, Mircea Silaghi, Cristian Olaru
Sala Tony Bulandra


Joi, 16 Februarie         
                 ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUŞI

Ora 10.00
Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu
                                                         Scenariu şi regia:
Sala Tony Bulandra
                                                        Gheorghe Balint

Vineri, 17 Februarie                     BUNGEE – JUMPING

D e : Jaan Tätte Regia: Florin Gabriel Ionescu
Ora 19.00
                                                     Distribuţia: Diana Buluga, Sebastian Bălăşoiu, Mircea Silaghi, Cristian Olaru

Sala Tony Bulandra

  

Sâmbătă, 18 Februarie
     MOTANUL ÎNCĂLŢAT          

 
Sala Mihai Popescu               De: Charles Perrault

Ora 11.00
                                              Regia: Alin Antemir
Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu

Sâmbătă, 18 Februarie       MATRIOŞCA       

                                                De: Tuncer Cucenoglu
Ora 19.00
                                                Regia: Catalin Chirilă
                                                Distribuţia: Antonia Micu,  Liviu Cheloiu
Sala Studio


Duminică, 19 Februarie 
      UNCHIUL VANEA
Ora 19.00
                                                   Distribuţia: Bogdan Farcaş, Cătălin Babliuc, Antonia Ionescu-Micu /
                                                   De: A. P. Cehov
Sala Tony Bulandra
Cosmina  Lirca, Corneliu Jipa, Ana Maria Oglindă / Dana Stîngă, Ilie Ghergu, Sorin Șaguna, Maria Nicola
                                               Regia: Sorin Militaru


Marti, 21 Februarie       
         ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUŞI
Ora 10.00
Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu
                                                  Scenariu şi regia:
Sala Tony Bulandra
                                                 Gheorghe Balint

 

Miercuri, 22 Februarie TÂRGOVIŞTE DE JUCĂRIE

Distribuţia: Virgil Aioanei, Laurenţiu Bănescu, Radu Câmpean,
Toma Dănilă, Ilie Ghergu, Delia Lazăr, Cosmina Lirca,
Ora 19.00
Maria Nicola, Ana Maria Oglindă, Cristian Olaru,
                                         De: Peca Ştefan
Sala Tony Bulandra
                                          Katia Pascariu, Mircea Silaghi, Dana Stîngă,
                                          Regia: Ana Mărgineanu
Ștefan Ștefănescu, Miruna Vâju

Joi, 23 Februarie                       HANSEL ŞI GRETEL
                                                      De: Fraţii Grimm
Ora 10.00
                                                      Distribuţia:  Dana Stîngă, Ilie Ghergu, Ionuţ Constantinescu, Costin Butăroiu

                                                       Regia: Dan Ţopa

Sala Tony Bulandra

 

Vineri, 24 Februarie                    TÂRGOVIŞTE DE JUCĂRIE
                                                         Distribuţia: Virgil Aioanei, Laurenţiu Bănescu, Radu Câmpean,
                                                         Toma Dănilă, Ilie Ghergu, Delia Lazăr, Cosmina Lirca,
Ora 19.00
                                                     Maria Nicola, Ana Maria Oglindă, Cristian Olaru,
De: Peca Ştefan
Sala Tony Bulandra
                                                      Katia Pascariu, Mircea Silaghi, Dana Stîngă,
                                                      Regia: Ana Mărgineanu
Ștefan Ștefănescu, Miruna Vâju

Sâmbătă, 25 Februarie              MOTANUL ÎNCĂLŢAT
                                                         De: Charles Perrault
Ora 11.00
                                                          Regia: Alin Antemir
                                                         Distribuţia: Dana Stîngă, Ana Maria Puşcalău, Mihai Bălăceanu, Mihaela Brebinaru, Ştefan Ştefănescu, Ilie Ghergu
Sala Mihai Popescu

Sâmbătă, 25 Februarie                TÂRGOVIŞTE DE JUCĂRIE
                                                           Distribuţia: Virgil Aioanei, Laurenţiu Bănescu, Radu Câmpean,
                                                          Toma Dănilă, Ilie Ghergu, Delia Lazăr, Cosmina Lirca,
Ora 19.00
                                                          Maria Nicola, Ana Maria Oglindă, Cristian Olaru,
De: Peca Ştefan
Sala Tony Bulandra
                                                          Katia Pascariu, Mircea Silaghi, Dana Stîngă,
                                                          Regia: Ana Mărgineanu
                                                         Ștefan Ștefănescu, Miruna Vâju

Duminică, 26 Februarie              SOSESC DESEARĂ
Ora 19.00
Sala Tony Bulandra
                                                          De: Tudor Muşatescu
                                                          Distribuţia: Corneliu Jipa, Dana Stîngă, Delia      Lazăr, Liviu Cheloiu, Sebastian Bălăşoiu
                                                          Regia: Laurentiu Calomfirescu

Marți, 28 Februarie                  HANSEL ŞI GRETEL
                                                     De: Fraţii Grimm
Ora 10.00

Distribuţia:  Dana Stîngă, Ilie Ghergu, Ionuţ Constantinescu, Costin Butăroiu
Sala Tony Bulandra

 

Miercuri, 29 Februarie                   102 virgulă 7

Ora 19.00
De: Erhard Schmied Regia: Victor     Distribuţia: Costin Cambir şi Daniela Stîngă

Sala Studio

Rezervările se fac zilnic, între orele 08.00-21.00, la numărul de telefon 0245210878.

Program casa de bilete: Luni și Joi-08.00-16.00, Marți, Miercuri, Vineri, Sâmbără, Duminică:13.00-21.00.

 

 

 

 

Distribuie:

Locuri de munca difamcom

novarealex1.jpg Valeriana

Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]

#Citeste si:



Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public
Flax Gopo
Webhosting Armand Media Star Sistems Security - Paza si protectie

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Info politica de confidentialitate

Cititorii Gazetei - Google.com
Cititorii Gazetei - Trafic.ro