Iohanis

Gurmand + Raiman
Daca ti-a placut acest articol il poti distribui:

: 8 ganduri despre “Compania de Apă anunţă ajustarea preţului la apă şi canalizare pentru 2016

  • 13 ianuarie 2016 at 18:28
    Permalink

    Nu este INSTIGARE,avem dreptul de a cere lamuriri asupra serviciilor pe care le platim.

    PREZENTA SAU ABSENTA justifica gradul de multumire!

    Reply
  • 13 ianuarie 2016 at 18:23
    Permalink

    Au dublat valorile de consum pe luna Decembrie 2015.

    De ce stam ca niste dobitoci?
    Ce mai asteptam?
    Sant batrani in pragul infartului la citirea facturii

    LUNI 18.01.2016 ORELE 13.00 LA SEDIUL RAGC PENTRU A CERE INFORMATII LA CEEA CE SE INTIMPLA.
    ESTE IN JOC INTERESUL NOSTRU,MOTIV PENTRU CARE COMUNICATI LA TOTI CEI CARE SINT NEMULTUMITI DE SERVICII.

    Reply
  • 13 ianuarie 2016 at 12:13
    Permalink

    De acord cu toate comentariile si tin sa precizez ca in Bucuresti pretul la apa scadeeeeee.Trebuie sa facem o petitie online sa vada si cei de la compania de apa parerea targovistenilor si sa traga concluziile ca tot este an electoral.

    Reply
  • 12 ianuarie 2016 at 11:51
    Permalink

    HG 246/2006- Strategia naţională privind accelerarea dezvoltării serviciilor comunitare de utilităţi publice. Gradul de suportabilitate in ce HG la-ti gasit?
    Hotararea ADI-Apa D-ta nr. 169/2015 nu este publicata in situl acestei institutii.
    Avizul ANRSC nu la-ti obtinut (inca).
    Politica guvernului de reducere a TVA-ului a fost aceia de “a da impresia populatiei” ca vor putea consuma mai mult/vor trai putin mai bine. Populista ca de obicei. Prin taxe, impozite si “ajustari” de preturi s-a bagat si mai adanc mana in buzunarul populatiei. Constanta era primul oras pe tara la pretul apei urmat de Targoviste. Cred ca acum i-am intrecut. Ploiesti are cel mai mic pret, 4,77 lei mc.(http://newsbv.ro/2014/01/23/suntem-tara-pretul-platit-metrul-costa-judetele-vecine/)
    Prin ce se explica diferentele? Concluzia a tras-o cititorul @tass.

    Reply
  • 12 ianuarie 2016 at 10:07
    Permalink

    chiar nu se pot uni asociatiile de proprietari pantru a le raspunde acestor nesimtiti de la catdt?de ce sa stam cu mainile in san si astia sa-si bata joc de tot judetul?cum se descurcau daca nu scadeau tva.ul?noi cat mai suportam aceasta hotie?

    Reply
    • 12 ianuarie 2016 at 21:52
      Permalink

      Sunt de acord.Sa mergem sa protestam

  • 12 ianuarie 2016 at 7:46
    Permalink

    S-au facut reabilitari, asta inseamna ca am scapat de pierderi, s-a scazut TVA-ul, asta inseamna taxe mai mici s-au scazut salariile angajatilor – reducere de cheltuieli, s-au facut disponibilizari, asta inseamna ca inca se mai poate si totusi pretul CRESTE!
    SUNTEM NISTE DOBITOCI DACA MAI ACCEPTAM ASA CEVA!!!

    Reply
  • 12 ianuarie 2016 at 5:31
    Permalink

    * care-i cota de suportabilitate, cine și cum a stabilit-o, cine a aprobat lucrarea?

    * la art.21 din metodologie se spune că: preţurile şi tarifele … pot fi propuse de operatori sau operatori economici pentru stabilire, ajustare sau modificare, cu respectarea cumulativă a următoarelor condiţii:
    a) existenţa contorizării la utilizatorii finali;
    b) analiza şi ACORDUL autorităţilor administraţiei publice locale implicate pentru aplicarea preţurilor şi tarifelor compuse.

    * iar acuma, în pragul alegerilor locale să-i văz io pe aleșii neamului cum își taie craca 🙁

    Reply

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Statistici Trafic Google Analytics
Statistici Trafic.ro