Sâmbătă, PSD vrea să mobilizeze 10 000 de susţinători în Centrul Vechi al municipiului Târgovişte

PSD Dâmboviţa organizează un miting de susţinere al Guvernului Grindeanu, la care sunt aşteptaţi 10.000 de oameni, conform reprezentanţilor partidului. Sâmbăta care a trecut, un miting de aproximativ 5000 de persoane a avut loc la Piteşti, în organizarea PSD-ului argeşean care s-a ocupat de mobilizare.

Mitingul de la Târgovişte va avea loc în Centrul Vechi al municipiului, în faţa primăriei  şi pe străzile adiacente.

“Estimăm să aducem 10.000 de persoane şi sunt absolut convins că la această acţiune cu determinare politică vor dori să participe şi cetăţeni care au beneficiat de măsurile Guvernului Grindeanu” a declarat Alexandru Oprea, secretar executiv PSD Dâmboviţa.

 


Valeriana heidelbergcement


Gurmand + Raiman caleatargovetilor
Daca ti-a placut acest articol il poti distribui:

: 8 ganduri despre “Sâmbătă, PSD vrea să mobilizeze 10 000 de susţinători în Centrul Vechi al municipiului Târgovişte

  • 22 februarie 2017 at 14:30
    Permalink

    Pai ce lozinci vor fi?
    “Sprijinim Guvernul”, ce altceva pot sa strige?
    Iata de ce educatia , sanatatea cercetarea au fost de 27 ani, “cenusaresele” guvernelor- altfel poti sa manipulezi oamnii neinformati ca sa fiu eleganta- ceea ce nu constientizeaza partidele vechi, ca “boborul” s-a cam dezmortit, ca tot vine primavera…………………

    Reply
    • 22 februarie 2017 at 14:53
      Permalink

      Exemple de la mitingul PSD de la Pitesti: “PSD, PSD, România-i roșie”, “Votul meu contează. Ghinion”, “Iohannis, fi președintele tuturor românilor”, „Vrem să muncim, nu să fim arestaţi, românii nu sunt hoţi! Vrem un preşedinte român!”. Asta din urma are autor un deputat condamnat pentru coruptie.

  • 22 februarie 2017 at 13:46
    Permalink

    Pai nu e totuna- as fi preferat sa vina la miting sustinatorii de suflet ai PSDului, nu oamani cu carnet de partid, adusi cu autobuzele.
    Spre deosebire, “tinerii frumosi si liberi” au venit sa militeze, atat in Bucuresti cat si in celalelte orase ale tarii pentru o cauza: “nu abuzurilor statului”, “pastrati statul de drept”, cum suna asta, a democratie, a civilitate- mobilizati de propria constiinta.

    Reply
  • 21 februarie 2017 at 5:36
    Permalink

    hopa, multinaționala roșie – GIO-PSD – dâmbovițeană își scoate telespectatorii mancurți la miting, hăl mai tare dintre județele roșii
    așa, fără scrupule că doar ați cîștigat alegerile cu 18%… invitați la “consultări” (cca 300!!!) și “șefii de instituții deconcentrate”
    că, deh, legea este o barieră peste care sar dulăii, pe sub care trec cățeii și în fața căreia se opresc boii
    iar cine mișcă, mișcă’n brișcă conform democraturii pesediste 🙁
    ps: nu era mai igienic și sănătos să vă mitingiți pe Platoul Bucegilor? că cum dracu’ să te mitingești ascuns pe ulițe?

    Reply
  • 20 februarie 2017 at 18:34
    Permalink

    Sa aducem? Ce să înțelegem de aici? Iar îi cară pe oameni cu autocarul?

    Reply
    • 20 februarie 2017 at 21:27
      Permalink

      Nu,cu microbuzele destinate copiilor care merg la scoala ! Ca tot fac primarii ce vor!

  • 20 februarie 2017 at 17:33
    Permalink

    Sa ne aducem si copiii?

    Reply
  • 20 februarie 2017 at 17:31
    Permalink

    Voi va aduceti clientela politica ! Vin cu forta ! Ce sa strige?
    Vrem corupti? Traiasca hotii care ne conduc ! V-am mituit cu 100 de lei ,veniti cu noi ,turmelor !

    Reply

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Statistici Trafic Google Analytics
Statistici Trafic.ro