Târgoviștenii i-au învins greu pe bănățeni, după ce au fost conduși la jumătatea reprizei secunde! Dacă la pauză scorul era “alb”, ASU a preluat conducerea în minutul 72 și tribuna așternea un val de tăcere…Cei 100 de suporteri ai Timișoarei, din care jumătate erau rapidiști, cântau fericiți, crezând că vor avea un rezultat favorabil la sfârșitul meciului! Două minute mai târziu, Dudea transformă un penalty și scorul devine 1-1, crainicul stadionului îndeamnă la încurajări, iar publicul se conformează! Chindia atacă și menține balonul în jumătatea adversă, după atacuri succesive și mai multe ratări, golul victoriei vine în minutul 90! Lungu înscrie și Chindia termină turul campionatului pe primul loc! O performanță extraordinară pentru Chindia, care își revine după 3 remize!

Suntem mândri de voi! Hai Chindia! Hai Târgoviște!

Centru Medical Valeriana Revelion Rodiv Gaesti

Daca ti-a placut acest articol il poti distribui pe:

Gurmand + Raiman

Un gand despre “Chindia – ASU Poli, ultimul meci oficial, acasă, din 2018! Echipa noastră termină turul campionatului pe primul loc!

• 2 decembrie 2018 at 21:26