Spitalul Județean de Urgență Târgoviște a lichidat datoriile istorice
Moș Crăciun vine cu vești bune la cea mai importantă unitate medicală din județul Dâmbovița! Spitalul Județean de Urgență Târgoviște (SJUT) încheie anul 2018 fără datorii istorice! Stingerea datoriile s-a datorat cheltuirii chibzuite a banilor, a economiilor, dar și a îmbunătățirii finanțării venite din partea Casei de Asigurări de Sănătate, ca urmare a indicatorilor medicali … Citește mai mult



