Șoferii de microbuze au de ales: ori lasă călătorii pe jos, ori primesc amendă
Transportul public extraurban, adică în afara oraşului, realizat de Societatea de Servicii Publice Municipale a Primăriei Târgovişte se confruntă cu o mare problemă! Şoferii care efectuează curse în localităţile limitrofe oraşului cu maşinile încărcate la maxim, respectiv cu oameni în picioare, riscă să fie sancţionaţi de către Poliţia Rutieră, iar amenzile sunt destul de usturătoare, … Citește mai mult



