Final de meci: FC Aninoasa-Unirea Bascov, 2-1 (FOTO)

UPDATE: Final de meci. Aninoasa, victorioasă. Scor: 2-1, pentru FC Aninoasa.

UPDATE: Încă un gol pentru  FC Aninoasa, prin Moțoi, în minutul 93. Scor: 2-1, pentru Aninoasa.

UPDATE: După pauză, ambele echipe au înscris câte un gol în poarta adversă, prin Cârstea și Pahonțu. Scor: 1-1

UPDATE: Echipa dâmbovițeană are un mic avantaj, după ce echipa adversă a rămas cu 10 jucători, ca urmare a unei eliminări în minutul 28, jucatorul respectiv primind cartonaș roșu pentru fault.

La ora 17.30 a început meciul FC Aninoasa-Unirea Bascov, un meci important pentru campioana Ligii a 4-a dâmboviţene, echipa din Aninoasa, care luptă pe teren propriu pentru urcarea în eşalonul al treilea. Alături de FC Aninoasa au venit suprterii echipei, dar și aninoșeni mândri de performanța echipei localității, care îi susțin din tribune și pe marginea terenului.

IMG-20150620-WA0001 IMG-20150620-WA0002

IMG-20150621-WA0008 IMG-20150621-WA0023 IMG-20150621-WA0030 IMG-20150621-WA0031

Locuri de munca Restaurante

Gurmand + Raiman

Daca ti-a placut acest articol il poti distribui pe:

: 2 ganduri despre “Final de meci: FC Aninoasa-Unirea Bascov, 2-1 (FOTO)

• 25 iunie 2015 at 11:59
    Permalink

Frumoase conditii la Aninoasa , ediliul comunei si toti cei impilicati in fotbalul local merita felicitari. EU iubesc echipa fc Aninoasa si le doresc din tot sufletul promovarea in liga 3. Am incredere ca de aceasta data vor reusi. Au in jurul lor numai oameni inimosi , care vor sa demonstreze ca aici la Aninoasa se poate juca fotbal de calitate !!! FELICITARI FC ANINOASA PENTRU VICTORIE !!! BAFTA MULTA LA BASCOV !!! HAI BAIETI CA SE POATE…..SA VA VAD IN LIGA 3 !!!!!!!

Reply
  • 20 iunie 2015 at 22:40
    Permalink

victorie meritata a gazdelor, desi obtinuta in extremis. Felicitari edililor din Aninoasa pentru baza sportiva si locuitorilor sai pentru fair- play. Mi-au placut nr. 4 si nr. 7 de la gazde . Dar si fundasul stanga de la Bascov…. Oricum, calificarea se joaca !