C.S. Municipal Târgovişte a câştigat ,,Cupa Silver Fox” la Radio Orientare (foto)

Competiţia a fost împărţită în 2 etape, pe benzile de unde scurte şi unde ultrascurte, clasamentul final fiind stabilit prin însumarea celor 2 probe.

La aceasta ediţie s-au aliniat la start 8 cluburi: C.S SkyLark Satu-Mare, CSTA Suceava, Radioclubul Municipal Câmpina, C.S. Pandurii Târgu-Jiu, C.S.Silver Fox Deva, C.S. Municipal Târgovişte, Varosi Radioklub Nyiregyhaza (Ungaria) şi Aranyhomok Radioklub (Ungaria).

Echipa C.S. Municipal Târgovişte, având în componenţă pe Alexandru Babeu, Andrei Gherghescu, Alexandru Gherghescu şi Pavel Babeu, a cucerit locul I în concursul pe echipe, intrând în posesia Trofeului ,,Silver Fox”.

În clasamentul individual pe categorii, sportivii noştrii s-au clasat pe primele poziţii, fiecare la categoria lui: Alexandru Babeu-M21 (seniori), Andrei Gherghescu-M19 (cadeti), Alexandru Gherghescu-M16 (juniori) şi Pavel Babeu-M50 (veterani).

Este un succes important, care ofera încredere şi speranţe pentru obţinera de rezultate la fel de bune la Finala Campionatelor Naţionale de Radio Orientare ce se va desfăşura la sfârşitul acestei luni la Băile Felix, judetul Bihor.