Circul continuă în Liga a 4-a! Meciul FC Aninoasa – Progresul Mătăsaru, doar 30 de minute!

Liga a 4-a dâmboviţeană a devenit un circ total. Scandalurile au ajuns să fie o adevărată modă în competiţia păstorită de Emil Tudor pe final de sezon. În etapa a 31-a nu a mai avut loc nici o bătăie, dar în schimb, un meci a ţinut doar 30 de minute! Astfel, întâlnirea dintre FC Aninoasa şi Progresul Mătăsaru a luat sfârşit la capătul primei jumătăţi de oră, la scorul de 1-0, pentru gazde. Arbitrul Viorel Danciu a fost nevoit să fluiere mai devreme sfârşitul meciului din cauza faptului că antrenorul-jucător al Progresului, Mihăiţă Ene, nu a vrut să părăsească terenul de joc, după ce a văzut cartonaş roşu, pentru injurii grosolane la adresa „fluieraşului”. Mai mult de atât, fotbalistul eliminat se pare că ar fi jucat şi pe fals, pe legitimaţia colegului Stănculescu! În condiţiile existente, după ce raportul de arbitraj va ajunge pe masa Comisiei de Competiţii şi Disciplină a AJF Dâmboviţa, echipa din Mătăsaru va pierde meciul cu 3-0, va primi o amendă de cel puţin 100 de lei, şi totodată ar mai putea risca şi o depunctare de trei puncte în clasament. După victoria extrem de lejeră obţinută cu Mătăsaru, FC Aninoasa continuă să rămână liderul Ligii a 4-a, cu 83 de puncte acumulate. Până la întreruperea jocului, singurul gol al disputei a fost reuşit de Ionuţ Maican, principalul golgeter al Aninoasei. Pe lângă înfruntarea dintre Aninoasa – Mătăsaru, runda a 31-a a campionatului a mai programat următoarele jocuri: Petrolul Târgovişte – Voinţa Pierşinari  3-2, Luceafărul Dragomireşti – Voinţa Crevedia  5-4,  Avicola Tărtăşeşti – Bradul Moroieni  3-0, CS Petreşti – Săgeata Cătunu  3-0, PAS Pucioasa – Unirea Cobia  1-1, Recolta Gura Şuţii – Comerţul Brezoaele  2-1, Flacăra Moreni – Atletic Fieni  7-0 şi Avântul Produleşti – Libertatea Urziceanca  0-3.