Chindia bate la scor pe FCSB, într-un amical de 120 de minute!

Chindia a efectuat azi un joc de pregătire, cu FCSB, având în vedere că Liga 1 a beneficiat de o scurtă vacanță, datorită meciurilor echipei naționale, programate în această perioadă. Viorel Moldovan a ținut să păstreze forma bună a echipei și s-a deplasat cu echipa la București, pentru testul cu vicecampioana.

Victorie și goluri multe pentru ai noștri!

Chindia s-a impus cu 6-3, având un avantaj considerabil încă de la pauză, 3-0. Pentru echipa noastră au marcat: Dumiter (2), Burlacu (2), Șerban și Yameogo. Hora, Gnohere și Momcilovic au punctat pentru gazde. De reținut e faptul că jocul s-a jucat cu porțile închise, a avut două reprize de 60 de minute, în care antrenorii ambelor echipe au rulat toți jucătorii disponibili din lot!

Ne pregătim pentru deplasarea de la Cluj, unde ne vom confrunta cu CFR, într-un meci programat vineri, 22 noiembrie, la 20.30. Chindia ocupă locul 10 (17 pct), în timp ce clujenii sunt liderii campionatului, cu nu mai puțin de 31 de puncte în cont.

Nu putem fi decât încrezători în urma perioadei bune prin care trece echipa noastră! Hai Chindia!