Când „ocaziile se răzbună”…Chindia iese din Cupa României.

Chindia a pierdut meciul cu Hermannstadt, din 16-imile Cupei României, care a fost programat azi de la 16:00, pe Ilie Oană. Deși a dominat jocul și chiar a evoluat în superioritate numerică din minutul 68, echipa noastră nu a putut înscrie, chiar dacă a amenințat poarta adversă prin Ivancic, care a trimis de 3 ori peste poartă, în timp ce Dumitrașcu a lovit bara din lovitură liberă. Și Leca putea deschide scorul în minutul 49, însă scorul a rămas „alb” până în minutul 87, când Joalisson a înscris din penalty, care a fost acordat la intervenția greșită a lui Ioniță. Deși sibienii sperau să ducă meciul până la loviturile de departajare, șansa a fost de partea acestora și au învins cu 1-0 în timpul regulamentar, având astfel asigurată prezența în optimi. Viorel Moldovan își dorea un parcurs cât mai lung în această competiție, dar aventura s-a oprit aici. Ne pregătim pentru meciul din campionat, cu Astra Giurgiu, unul extrem de important pentru aspectul punctelor!