26 de medalii la C.N. De Karate Shito Ryu, pentru C.S. Petrom Flacara Moreni

Sambata 14.02.2015 in Sala Polivalenta a Complexului Olimpic ’’Sidney 2000’’ din localitatea Izvorani a avut loc Campionatul National de Karate Shito Ryu pentru categoriile copii, minicadeti, cadeti, juniori si seniori probele de kata si kumite individual si echipe.

Competitia a fost organizata de A.C.S. Amical Karate Bucuresti in parteneriat cu COSR “Sidney 2000’’, Societatea de Asigurare si Reasigurare City Insurance şi Comisia Nationala de Karate Shito Ryu din cadrul Federatiei Romane de Karate. La startul campionatului s-au prezentat 280 de sportivi legitimati la 26 cluburi.

Scopul competitiei a fost: criteriu de selecţie, prin acumulare de puncte si formarea lotului naţional pentru anul 2015 in vederea participarii la Campionatul European de Karate Shito Ryu din Nove Zamky-Slovacia din luna iunie.

C.S. Petrom Flacara Moreni antrenor Gelu Cozmolici a participat la competitia de la Izvorani cu 22 de sportivi: 1tineret , 4 juniori , 4 cadeti, 5 minicadeti si 10 copii inscrisi la 31 de probe individuale si 4 la echipe: 2 la minicadeti, 1 la cadeti+juniori si 1 la tineret, obtinand un numar de 26 medalii:

14 de aur, 7 de argint si 5 de bronz dupa cum urmeaza:

Tineret:

Safta Andrei – Locul 1 kumite ctg. -68 kg;

Echipa: Neaga Stefan, Safta Andrei si Marcu Georgian – Locul 2 kata;

Juniori:

Neaga Stefan – Locul 1 kumite ctg. -61 kg;

Neaga Stefan – Locul 1 kata ;

Echipa: Neaga Stefan, Ciobanu Denis si Cirnaru Radu- Locul 2 kumite juniori si cadeti;

Gheorghe Sorin – Locul 3 kumite ctg. -68 kg;

Cirnaru Radu – Locul 3 kumite ctg. -68 kg.

Cadeti:

Ciobanu Denis – Locul 1 kumite ctg. -57 kg.

Moise Teodora – Locul 2 kata ;

Dumitrescu Georgiana – Locul 3 kumite ctg. -54 kg;

Minicadeti:

Dumitru Ioana – Locul 1 kumite ctg. -45 kg;

Dumitru Ioana – Locul 1 kata;

Malasincu Madalin – Locul 1 kumite ctg. +55 kg.

Vornicu Alexandru – Locul 1 kumite ctg. -40 kg.

Echipa: Malasincu Madalin, Vornicu Alex., Latea Claudiu- Locul 1 kata ;

Echipa: Dumitru Ioana, Ditescu Ana, Bica Raluca- Locul 2 kata ;

Stancioiu Raluca – Locul 2 kumite ctg. -35 kg;

Nicolae Antonio – Locul 3 kumite ctg. -35 kg.

Copii:

Bica Raluca – Locul 1 kumite copii 8-9 ani ctg. -35 kg;

Bica Raluca – Locul 1 kata copii 8-9 ani ;

Ditescu Ana – Locul 1 kummite copii 10-11 ani ctg. +45kg ;

Latea Claudiu – Locul 1 kumite copii 10-11 ani ctg. -40 kg ;

Stanescu Eduard – Locul 1 kumite copii 8-9 ani ctg.+40 kg ;

Ciobanu Stefan – Locul 2 kumite copii 8-9 ani ctg. +40kg ;

Paduraru Alexandru – Locul 2 kumite copii 10-11 ani ctg. -35 kg;

Ditescu Ana – Locul 3 kata copii 10-11 ani .

Pentru acest campionat ne-am atins obiectivele iar acum ne pregatim in vederea participarii la Campionatul National de Karate Cadeti, Juniori si Seniori de la Ramnicu Valcea, Sala Sporturilor Traian 28 februarie 2015.

Intocmit Data

Antrenor: 16.02.2015

Gheorghe COZMOLICI


Valeriana heidelbergcement


Gurmand + Raiman caleatargovetilor
Daca ti-a placut acest articol il poti distribui:

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Statistici Trafic Google Analytics
Statistici Trafic.ro