Gazeta Dambovitei | Cele mai noi știri din Targoviște și Dâmbovița

Ediția de marți, nr. 3656
30-11-2021

Olimpicii dâmbovițeni la fizică și chimie, premiați de ISJ. (FOTO) Vezi cine sunt elevii:

Cei mai merituoși peste 100 de elevi dâmbovițeni, olimpici la disciplinele fizică și chimie, de la clasele VI-XII, au fost premiați astăzi pentru rezultatele lor de către Inspectoratul Școlar Județean, care le-a oferit tinerilor premii în bani și diplome. Acestor premii li s-au adăugat și cele oferite de Fundația Prețuiește Clipa, care susține excelența în educație, în județul nostru.

Alături de olimpici s-au aflat în sală și profesorii care i-au pregătit și care au fost felicitați de inspectorii școlari pentru rezultatele elevilor lor.

Anul acesta, în clasamentul liceelor cu cei mai mulți olimpici la aceste discipline a surprins plăcut Liceul Teoretic I.L.Caragiale Moreni, lucru remarcat și de inspectorul școlar general, Ion Sorin, care i-a înmânat câteva premii profesorului dâmbovițean care a avut printre cei mai mulți olimpici la fizică și chimie anul acesta, Gabriel Chișulescu. Cu un număr mare de olimpici se mai „laudă” Colegiul Național Ienăchiță Văcărescu și C.N.C.Carabella, dar acestora li se alătură cu elevi premiați și unități de învățământ precum C.N.N.Titulescu Pucioasa, Școlile I.A.Brătescu Voinești, Mihai Viteazul Pucioasa, Școala Vulcana Pandele.

Și olimpicii la georgrafie și română au fost premiați zilele trecute de inspectorat, iar mâine cei mai buni elevi la matematică vor fi răsplătiți pentru rezultatele lor.

Gabriela Dinu, inspector școlar pentru fizică și chimie ne-a oferit și lista olimpicilor premiați astăzi:

 

OLIMPIADA DE CHIMIE

 

GHEORGHIU C. FL. CĂTĂLIN IX COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 55,700 1
TONE V.M. ALEXANDRA-RALUCA IX COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 17,200 2
NICOLAE R. BIANCA FLORENTINA IX COLEGIUL NAȚIONAL “V.STREINU” Găesti 16,300 3
BUCUR A. CĂLIN- ANDREI IX COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 14,500 M
VLAD P. ANDREEA DIANA IX COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 7,900 MS

 

MIRESCU C TEODOR RAZVAN X LICEUL TEORETIC „IC VISSARION” TITU 60,000 1
MOISE G. ȘTEFAN- MIRCEA X COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 37,500 2
BRĂNESCU V.   IOANA X COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 36,500 3
ȘTEFANI D.C.I. DIANA MARIA X COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 35,000 M
TEODORESCU M. SABIN MIHAIL X COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 30,500 MS
BANU E.D. OVIDIU IONUȚ X COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 20,500 MS

 

SĂVULESCU G GEORGE CLAUDIU XI COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 83,500 1
COSTACHE M.E. ANCA MARIA XI COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 39,000 2
LĂZĂRESCU C.   RAREȘ IOAN XI COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 31,000 3
CHIRU D EDUARD GEORGIAN XI COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 29,500 M
NEGULESCU E.S. ALIN GABRIEL XI COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 29,000 M

 

 

TELEANU F. FLORIN XII LICEUL TEORETIC I.L. CARAGIALE MORENI 82,000 1
BĂLĂCEANU   MARIA BEATRICE XII COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 61,500 2
LEONTESCU M MARINA LUCIANA XII COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 55,250 3
STEFAN C. RAZVAN XII LICEUL TEORETIC „IC VISSARION” TITU 53,500 M

 

 

RALUCA RIPAN

 

1 CUCULEA N.C. ANDRA CRISTINA Sc.Gimn.,,M.Viteazul” Pucioasa 62 1
2 OPREA E.CONSTANTIN ADRIAN Mănesti-structura Ungureni 56,5 2
3 BERCU MARIA TEODORA CN “IENACHITA VACARESCU”TARGOVISTE 30,25 3
4 ERCULESCU C. TEODORA MARIA CN “IENACHITA VACARESCU”TARGOVISTE 23 M
5 DAVID I.M. DELIA-IOANA Șc.Gimnazială,,I.Al.Brătescu-Voinești” – Târgoviște 23 M
6 TRANDAFIR S. ANA MARIA Sc.Gimn. nr. 4 Moreni 22,5 M
7 MĂNTOIU O. DRAGOŞ-OVIDIU ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DAICONU CORESI” 20,5 M
8 DUMITRU E. DARIA-IOANA CN “IENACHITA VACARESCU”TARGOVISTE 20,5 M
9 TUDOR A.G. ALEXANDRA Coresi-Targoviste 17,5 MS
10 CHERCIU CRISTIAN PICTOR NICOLAE GRIGORESCU 17 MS
11 STAN EDUARD   GEORGE PICTOR NICOLAE GRIGORESCU 17 MS
12 VACARIUC V. DARIA CN “IENACHITA VACARESCU”TARGOVISTE 16,5 MS

 

Concursul de chimie PETRU PONI

 

MOLDOVAN V. IONELA ADINA IX 56 1
DAVID F. ELENA-FRANCESCA IX 49 2
ȘTEFAN F. VIOLETA GABRIELA IX 45 3
VĂLU V. ELISA ANGELA IX 42 M
DOLĂNESCU D. IOANA ANA MARIA IX 39 M
VLACIU C. MARINA SIMONA IX 38 M
PALTIN D. ELENA OANA IX 37 M
BĂJENARU E C. DRAGOŞ ANDREI IX 35 M
ZANFIR N. RADU ȘTEFAN IX 33 M

 

STAN D. GEORGIANA-CĂTĂLINA X 31 M

 

VÂRLAN GH. CODRUŢA ANDREEA XI 99 1
ANGHELESCU GH. ARIANA ANDREEA XI 95 2

 

LAŢEA M. GABRIEL EDUARD XII 55 1

 

STIINTELE PAMANTULUI

 

Săvulescu G. George Claudiu XI CN „Ienăchiță Văcărescu” Târgoviște 76,00 1
Ștefan C. Constantin Răzvan XII Liceul Teoretic “I C. Vissarion” Titu 70,75 2
Stănescu M. Andrei Eduard XII Colegiul Național “Constantin Carabella” 62,75 3
Lăzărescu I. Sebastian Ioan X Liceul Tehnologic “Aurel Rainu” Fieni 59,50 M
Purcoi I. Elena Larisa X CN „Ienăchiță Văcărescu” Târgoviște 37,50 M
David N. Alin Florin IX Liceul Teoretic “I C. Vissarion” Titu 31,25 M

 

 

FIZICA

TONEA RUXANDRA 9 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 22,700 1
POPESCU ROBERT GABRIEL 9 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 18,250 2
ZAMFIRESCU MIHAIL IOAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 13,500 3
VASILAȘ BIANCA 9 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 12,500 M
GHEORGHIU CĂTĂLIN 9 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 12,000 M
RADU NICHITA 9 C.N. „NICOLAE TITULESCU” 11,750 M

 

ZAHARACHESCU I. MIHAIL MARIAN 6 SCOALA GIMNAZIALA CORESI 13,750 1
NEDELCU DARIA ANDREEA 6 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 11,550 2
PINTOIU I. CRISTIANA COSMINA 6 SCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” 10,500 3
NAE S. ANDREI CRISTIAN 6 SCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” 10,000 M
MIHAI ANDREI GABRIEL 6 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 9,300 M
NIȚOI E. ALEXANDRA GEORGIANA 6 SC. GIMNAZIALA „PICTOR N. GRIGORESCU” 9,300 M
VATAVU SARA ELENA 6 SCOALA GIMNAZIALA ,,DIACONU CORESI” FIENI 8,400 M
VAMĂ IOANA ANDREEA 6 C.N. ”C. CANTACUZINO” 8,250 M
ROȘU P. CRISTIANA DANIELA 6 SC. GIMNAZIALA „PICTOR N. GRIGORESCU” 6,300
BERARU VLAD ALEXANDRU 6 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 6,150

 

 

 

 

 

OGESCU TEODORA MIHAELA 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 13,550 1
STIHI LUIZA 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 11,300 2
COSTACHE ALEXIS-MIHAI 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 11,050 3
COMAN ȘTEFANIA ILONA 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 10,400 M
OPREA E. CONSTANTIN ADRIAN
7
SCOALA GIMNAZIALA UNGURENI-MĂNEȘTI 10,000 M
BERCU MARIA TEODORA 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 8,750 M
STATE MIHAI 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 8,500 M
AGAFITEI A. ELENA 7 C.N.”CONSTANTIN CARABELLA” 7,400
ANDREESCU DARIE IOAN 7 SCOALA GIMNAZIALA ”VASILE CARLOVA” 7,350
MIHALACHE ȘTEFAN TUDOR 7 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 7,150
CANUTA G.E. ANDREI MIHAI 7 ȘC. GIMNAZIALA CORESI 7,050

 

 

 

SAVU I. IOAN-DANIEL 8 LICEUL TEORETIC „I. L. CARAGIALE” 29,500 1
NEDELCU RADU ANDREI 8 C.N. „CONSTANTIN CARABELLA” 24,750 2
BARBU IOANA ALINA 8 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 23,250 3
DINU SERGIU 8 SC. GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZUL” 21,000 M
STAN L.M. BIANCA MIHAELA 8 LICEUL TEORETIC „I. L. CARAGIALE” 20,500 M
TRIFU RAZVAN 8 ȘC. GIMNAZIALA NR .4 „ELENA DONICI CANTACUZINO” 20,500 M
VOICU STEFANIA 8 LIC. TEORETIC „I. L. CARAGIALE” 19,500 M
GRAD RARES 8 SCOALA GIMNAZIALA „I. AL. BRATESCU VOINESTI” 14,250 M
MOGA SERGIU 8 C.N. „CONSTANTIN CARABELLA” 13,500 M
DINU I IULIA ANISIA 8 SCOALA GIMNAZIALA VULCANA PANDELE 12,250 M
VASILOIU TUDOR FLORIAN 8 SCOALA GIMNAZIALA „I.AL.BRATESCU VOINESTI” 11,750 M
MARINOIU RARES 8 SCOALA GIMNAZIALA „I. AL. BRATESCU VOINESTI” 5,000

 

 

BRANESCU V. IOANA 10 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 25,250 1
ZAMAN IOANA RALUCA 10 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 21,450 2
BURCEA ANDREEA MADALINA 10 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 18,350 3
GEORGESCU MEDEEA 10 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 11,750 M
GHITA MIHNEA IONUT 10 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 3,700
GEORGESCU ANDREI CALIN 10 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 0,000
LAZARESCU I. SEBASTIAN IOAN 10 LICEUL TEHNOLOGIC ”AUREL RAINU”FIENI 0,000

 

DUMITRU EMANUEL 11 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 22,800 1
UNGUREANU MARIA 11 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 8,800 2
CHIŞULESCU G. MIHAI GEORGE 11 LICEUL TEORETIC „I. L. CARAGIALE” 8,000 3
VISAN ANAMARIA 11 C.N. „NICOLAE TITULESCU” 7,000 M
ȘTEFANOV SILVIU 11 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 6,750
BADEA GEORGE ALEXANDRU 11 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 6,500
BRINZOIU ANA MARIA 11 C.N. „NICOLAE TITULESCU” 6,250
ANICA BEATRCE ELENA 11 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 5,500

 

STANESCU ANDREI EDUARD 12 C.N.”CONSTANTIN CARABELLA” 10,750 2
TOMA S. PETRU VLAD 12 LICEUL TEORETIC „I. L. CARAGIALE” 15,250 1

 

 

olimpici (1) olimpici (2) olimpici (3) olimpici (5) olimpici (6) olimpici (7) olimpici (8) olimpici (9) olimpici (10) olimpici (11) olimpici (12) olimpici (13) olimpici (14) olimpici (15) olimpici (16)

Citește și Olimpicii județeni la matematică, premiați de IȘJ. Vezi cine sunt:

Distribuie:

Leave a reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


hymarco
novarealex1.jpg Valeriana

Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
Gopo

CITEȘTE ȘI

soundservice SPMT
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public
Webhosting Armand Media