Olimpicii județeni la matematică, premiați de IȘJ. Vezi cine sunt:

Cei mai buni elevi la matematică din județ, care au obținut rezultate bune la olimpiadele și concursurile școlare au fost premiați la sfârșitul săptămânii trecute de Inspectoratul Școlar Județean. La festivitate a participat și primarul interimar al Târgoviștei, Cristian Stan, deoarece Primăria Târgoviște, alături de Societatea de Științe Matematice, filiala Dâmbovița au fost instituțiile care au oferit sprijin financiar pentru această premiere. La eveniment au participat, însă, și reprezentanți ai Universității Valahia.

Ca și colegii lor olimpici la fizică și chimie, tinerii au primit premii în diplome și bani, ca răsplată pentru rezultatele lor merituoase.

Vezi aici cine sunt olimpicii județului la matematică, dar și premianții la concursurile de profil:

 

ELEVII PREMIATI LA OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICA- ETAPA JUDETEANA-2015

Nr.crt Numele si prenumele Clasa Scoala Număr puncte Profesor Premiul
1 GHINEA TEODOR TRAIAN V C.N.”IENACHITA VACARESCU” TÂRGOVIŞTE 23 CATANA DANIELA I
2 ENE COSMIN V C.N.”IENACHITA VACARESCU” TÂRGOVIŞTE 22 CATANA DANIELA II
3 MIHAI ALEXIA V SCOALA GIMNAZIALA CORESI TARGOVISTE 22 PAUNA NICOLAE II
4 RADU ANDREI LAURENŢIU V SCOALA GIMNAZIALA “S.CIOCULESCU” GAESTI 21,5 TURCU ADRIAN III
5 BOGDAN ANA MARIA IULIA V SCOALA GIMNAZIALA” S.CIOCULESCU” GAESTI 17 TURCU ADRIAN M
6 GHIBANU DARIA V C.N.”IENACHITA VACARESCU” TÂRGOVIŞTE 10 CATANA DANIELA M
7 ALDICA MARIA – MIRUNA VI SCOALA GIMNAZIALA “DIACONU CORESI” FIENI 26 ALDICA GIZELA I
8 CONSTANTINESCU ANDREI ALEXANDRU VI SCOALA GIMNAZIALA ”MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA 18 ION SORIN II
9 SPÎNU ISABELA VALENTINA VI SCOALA GIMNAZIALA” SERBAN CIOCULESCU” GAESTI 11 TURCU ADRIAN III
10 DUMITRU DENISA VI SCOALA GIMNAZIALA BREZOAELE 10 CHITU FELICIA M
11 ZĂHĂRĂCHESCU MIHAIL VI SCOALA GIMNAZIALA CORESI TARGOVISTE 10 NASTASE CARMEN M
12 IONESCU DARIA VII SCOALA GIMNAZIALA BREZOAELE 18,5 CHITU FELICIA I
13 MIHĂILESCU IOANA VII C.N.”IENACHITA VACARESCU” TÂRGOVIŞTE 10,5 CATANA DANIELA II
14 DRĂGHICI TEODOR VII SCOALA GIMNAZIALA CORESI TARGOVISTE 7 CATAREA NICOLETA III
15 CĂNUŢĂ ANDREI VII SCOALA GIMNAZIALA CORESI TARGOVISTE 6,5 CATAREA NICOLETA M
16 MIHAILA ELENA RALUCA VII SCOALA GIMNAZIALA” S.CIOCULESCU” GAESTI 6 TURCU ADRIAN M
17 MUSTAŢĂ ANCA VII SCOALA GIMNAZIALA” S.CIOCULESCU” GAESTI 6 TUDOR RADU M
18 PASCALE GEORGE-ANDREI VIII SCOALA GIMNAZIALA “DIACONU CORESI   FIENI 20 ALDICA GIZELA I
19 TUDOR ŞTEFANIA VIII C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 19 TURCU IULIANA II
20 DRAGOMIR ALEXANDRA VIII SCOALA GIMNAZIALA BREZOAIA , BREZOAELE 18 POPA MARIN III
21 STOIAN IULIA VIII C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 14,5 TURCU IULIANA M
22 CONSTANTINESCU ANDRADA VIII C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 10 TURCU IULIANA M
23 SAVU IOAN DANIEL VIII LICEUL TEORETIC „I.L.CARAGIALE” MORENI 10 DUMITRESCU SORIN M
24 ZAMFIRESCU MIHAIL IOAN IX C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 21 CATANA ALIN ILIE I
25 STĂNCESCU GEORGIAN CONSTANTIN IX C.N. “C. CARABELLA” TÂRGOVIŞTE 17 STOICESCU CORNELIU II
26 POPESCU ROBERT GABRIEL IX C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 12 CATANA ALIN ILIE III
27 CIUREZU EDUARD IX C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 10 CATANA ALIN ILIE M
28 ZAMAN IOANA X C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 26 POPESCU VERONICA I
29 BRANESCU IOANA X C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 9 POPESCU VERONICA II
30 ISTRATE LAURENTIU X C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 8 TURCU IULIANA III
31 NICOLAE ALINA X C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 8 IONESCU GEORGETA III
32 POPESCU ANA MARIA X C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 7 IONESCU GEORGETA M
33 PAUNESCU BIANCA X C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 6 POPESCU VERONICA M
34 DUMITRU EMANUEL XI C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 15 CATANA ALIN ILIE I
35 ANGELESCU ALINA ANDREEA XI C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 14 CATANA ALIN ILIE II
36 DUNA ANCUTA GEORGIANA XI C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 8 CATANA ALIN ILIE III
37 VISAN ANA MARIA XI CN N.TITULESCU PUCIOASA 6 FUSCA COTIZO M
38 BUDAC ANDREI XI C.N.”VLADIMIR STREINU” GAESTI 5 TURCU IULIANA M
39 CATANA ADRIAN XII C.N.IENACHITA VACARESCU TÂRGOVIŞTE 28 CATANA DANIELA I
40 BROJBEANU ANDI GABRIEL XII C.N.CONSTANTIN CANTACUZINO TÂRGOVIŞTE 27 POPA TEODORA II
41 TELEANU FLORIN XII LICEUL “I.C CARAGIALE” MORENI 22 MANU ADRIAN III

 

INSPECTOR SCOLAR GENERAL                                                                                                                                               INSPECTOR SCOLAR MATEMATICA

PROF. SORIN ION                                                                                                                                                                               PROF. NICOLAE PĂTRUŢĂ

 

Lista elevi premiati la Concursul judetean “Calin Burdusel”

Nr.crt Numele si prenumele clasa Scoala Premiul
1 CHITU OTILIA MARIA 5 SCOALA BREZOAIELE I
2 STANCU EMANUEL 6 SCOALA BREZOAIELE I
3 IONESCU ELENA DARIA 7 SCOALA BREZOAIELE I
4 DRAGOMIR ALEXANDRA 8 SCOALA BREZOAIELE I
5 CHIVU ROBERT MIHAIL 5 SC. „CORESI” TARGOVISTE II
6 ZAHARACHESCU MIHAIL 6 SC. „CORESI” TARGOVISTE II
7 CANUTA ANDREI MIHAI 7 SC. „CORESI” TARGOVISTE II
8 COMAN HORIA BOGDAN 8 SC. „CORESI” TARGOVISTE II
9 RADU ANDREI LAURENTIU 5 SCOALA S.CIOCULESCU GAESTI III
10 SPANU ISABELA VALENTINA 6 SCOALA S.CIOCULESCU GAESTI III
11 MUSTATA ANCA ELENA 7 SCOALA S.CIOCULESCU GAESTI III
12 MORARU IULIA MIHAELA 8 SCOALA S.CIOCULESCU GAESTI III
13 SARAOLU MIRUNA ANDREEA 6 Lic teoretic „I.L Caragiale” Moreni M
14 MATEI ANDREEA REBECA 6 Lic teoretic „I.L Caragiale” Moreni M
15 STAN TIBERIU ANGHEL 7 Lic teoretic „I.L Caragiale” Moreni M
16 STAN BIANCA MIHAELA 8 Lic teoretic „I.L Caragiale” Moreni M
17 PETRISOR ROXANA 5 C.N “V.STREINU” GAESTI M
18 GRIGORE MIHAI 6 C.N “V.STREINU” GAESTI M
19 DUMITRU ANDREI 7 C.N “V.STREINU” GAESTI M
20 TUDOR STEFANIA 8 C.N “V.STREINU” GAESTI M
21 URSAICHE DANIEL 5 Scoala “Elena Donici “ Pucioasa M
22 SAGHIN MINODORA 6 Scoala “Elena Donici “ Pucioasa M
23 DUMITRESCU ANA 7 Scoala “Elena Donici “ Pucioasa M
24 SUDITU ADRIAN 8 Scoala “Elena Donici “ Pucioasa M

 

CONCURS JUDETEAN „SORIN SĂILEANU”-LICEE

TARGOVISTE 2015

 

 

Nr Clasa Scoala Premiul
1 STANCESCU GEORGIANGABOR VLAD OCTAVIANDEMENESCU MIHAI ANDREIBROJBEANU ANDI GABRIEL 9101112 C.N.C.CARABELLA Premiul I
2 ZAMFIRESCU MIHAIL IOANPAUNESCU BIANCABESCUCA MARILENABANU CRISTIAN 9101112 C.N.IEN.VACARESCU Premiul II
3 ENACHE SEBASTIAN IOANPETRE BIANCA GEORGIANALICA ANDREI EDUARDPOPESCU EMANUEL IOAN 9101112 C.N.NICOLAE TITULESCU PUCIOASA Premiul II
4 NICOLAE BIANCAISTRATE LAURENTIURADU MARIA DIANANICA DANA MARIA 9101112 C.N.VLADIMIR STREINU GAESTI Premiul III
5 VOINEA ANDREEA CRISTINARADU VALENTINFOCARU DANUTGHEORGHE AIDA MONICA 9101112 LIC.TEORETIC I.C.VISSARION TITU Mentiune
6 CRACIUN VALENTIN GABRIELRAICU ANDREEA LILIANDINU RADU GABRIELTELEANU FLORIN 9101112 Lic Teoretic I.L Caragiale Moreni Mentiune

 

ELEVII PREMIATI LA C.N.MATEMATICA APLICATA “A.HAIMOVICI” ETAPA JUDETEANA 2015
Nr.crt Numele si prenumele Scoala de provenienta Profil clasa total REZULTAT profesor PREMIUL
1 VASILE V RUXANDRA MONICA ELENA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII IX 16 CALIFICAT ET NATIONALA Zamfir Eugenia I
2 MOLDOVAN V IONELA ADINA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII IX 11,5 Zamfir Eugenia II
3 LEPADAT C ALICE GEORGIANA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII IX 11 Zamfir Eugenia III
4 DUMITRU TEODOR COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII X 18 CALIFICAT ET NATIONALA Zamfir Eugenia I
5 GRIGORE A ROMEO IONUT COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII X 16,5 CALIFICAT ET NATIONALA Zamfir Eugenia II
6 APOSTU DRAGOS VALENTIN COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII X 15,5 CALIFICAT ET NATIONALA Mihaila Nicoleta III
7 CIOCAN G BIANCA ELENA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII X 14 CALIFICAT ET NATIONALA Zamfir Eugenia M
8 PETCULESCU OANA MARIA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII X 14 CALIFICAT ET NATIONALA Zamfir Eugenia M
9 POPESCU ANDREEA GABRIELA C.N.”IENACHITA VACARESCU” TGV STIINTE ALE NATURII X 16 CALIFICAT ET NATIONALA Zepisi Simona I
10 DAN ELISA MARIA C.N “N.TITULESCU” PUCIOASA UMAN X 12 Voicu Victoria/Fusca Cotizo I
11 PAVEL ANDREEA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII XI 15 CALIFICAT ET NATIONALA Serbanescu Nicolae I
12 BUCURA RAZVAN LICEUL VOINESTI SERVICII XI 14 CALIFICAT ET NATIONALA Cojocaru Adrian II
13 VȂRLAN CODRUTA COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII XI 14 CALIFICAT ET NATIONALA Serbanescu Nicolae II
14 MIHAI DANIEL ADRIAN LICEUL BALENI STIINTE ALE NATURII XI 25 CALIFICAT ET NATIONALA Costache Laurentiu I
15 COSTACHE ANCA C.N.”IENACHITA VACARESCU” TGV STIINTE ALE NATURII XI 15 CALIFICAT ET NATIONALA Erculescu Laura II
16 VLADUCA ANDREEA LIC.ARTE ,,BALASA DOAMNA” TGV UMAN XI 19 CALIFICAT ET NATIONALA Stanciulescu Gheorghe I
17 BOLOVANEANU VLAD COL. ECONOMIC “ION GHICA” TGV SERVICII XII 27 CALIFICAT ET NATIONALA Serbanescu Nicolae I
18 EPURE CLAUDIA LICEUL TEORETIC” I.L CARAGIALE” MORENI STIINTE ALE NATURII XII 10 Necsoiu Iuliana I
19 VITOMIREANU IOANA C.N.”C.CANTACUZINO” TGV UMAN XII 23 CALIFICAT ET NATIONALA Erculescu Laura I
20 CANACHE MIRUNA C.N.”C.CANTACUZINO” TGV UMAN XII 21 CALIFICAT ET NATIONALA Erculescu Laura II
Inspector Scolar General General,
prof. Sorin ION Inspector Scolar Matematica,
prof. Nicolae Pătruţă

 

 

CONCURSUL JUDETEAN DE MATEMATICA”CEZAR IVANESCU”
25 APRILIE 2015
TABEL NOMINAL CU ELEVII PREMIAŢI
NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ PREMIUL
1 BOGDAN MARIA IULIA 5 SC”S.CIOCULESCU”GAIESTI 30 I
2 DANESCU ALEXIA 5 SCOALA CORESI TGV 30 I
3 ENE COSMIN 5 C.N.”IEN. VACARESCU”TGV 29 II
4 OLTEANU LAURENTIU 5 SC.”MIHAI VITEAZUL”TGV 29 II
5 MINCU EDUARD 5 C.N.”IEN. VACARESCU”TGV 22 III
6 FERARU PATRICIA 5 SCOALA CORESI TGV 21 menţiune
7 NASTASE ALEXANDRA 5 C.N.”C.CARABELLA”TGV 21 menţiune
8 NICA ALEXIA 5 SCOALA CORESI TGV 20 menţiune
9 SANDU ALEXANDRU 5 C. N. ”C.CANTACUZINO”TGV 20 menţiune
10 ALDICA MARIA MIRUNA 6 SC.”DIACONU CORESI”FIENI 30 I
11 CONSTANTINESCU ANDREI ALEXANDRU 6 SC.”MIHAI VITEAZUL “PUCIOASA 22 II
12 NITA GEORGE 6 SCOALA SERBAN CIOCULESCU GAESTI 18 III
13 BOGOI ELISSA 6 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 14 menţiune
14 NEDELCU DARIA 6 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 14 menţiune
15 COSTACHE ALEXIS 7 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 10 menţiune
16 PASCALE GEORGE ANDREI 8 SC.”DIACONU CORESI” FIENI 29 I
17 SAVU IOAN DANIEL 8 LIC.I.L.CARAGIALE.MORENI 26 II
18 URECHE ANA MARIA IULIA 8 SC.”S.CIOCULESCU’GAIESTI 24 III
19 CONSTANTINESCU ANDRADA 8 C.N.”V.STREINU”GAIESTI 22 III
20 STOIAN IULIA PETRIANA 8 C.N.”V.STREINU”GAIESTI 17 menţiune
21 POPESCU ROBERT 9 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 14 II
22 TOMA BIANCA 9 C.N.”C.CARABELLA”TGV 12 III
23 DUMITRESCU ANA MARIA 9 C.N.”C.CARABELLA”TGV 10 menţiune
24 ZAMAN IOANA 10 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 20 I
25 MOGA MARIA 10 C.N.”C.CARABELLA”TGV 12 II
26 PIETRICICA ANDREEA 10 C.N.”C.CARABELLA”TGV 11 III
27 ANGHEL CRISTINA 10 C.N.”C.CARABELLA”TGV 10 menţiune
28 ANGELESCU ALINA 11 C.N”IEN.VACARESCU”TGV 22 I
29 VISAN ANA MARIA 11 C.N.”N.TITULESCU”PUCIOASA 11 II
30 DAVID ANCA 11 C.N.”C.CARABELLA”TGV 10 III
31 CATANA ADRIAN 12 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 27 I
32 NAVODARU ROXANA 12 C.N.”C.CARABELLA”TGV 15 II
33 NEGOESCU VALENTIN 12 C.N.”IEN.VACARESCU”TGV 12 III
DIRECTOR, Preşedintecomisie de concurs,
prof. Aniela Luminiţa RIZEA prof. Teodora POPA

 

DSC_0095 DSC_0096 DSC_0098

 

Citește și Vezi aici cine sunt noii inspectori școlari de specialitate ai IȘJ Dâmbovița, care au câștigat concursul organizat de minister:

Distribuie:

Turbnobio

Valeriana Gurmand + Raiman

Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]

#Citeste si:



Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public
Flax Gopo
Webhosting Armand Media Star Sistems Security - Paza si protectie

Un gand despre “Olimpicii județeni la matematică, premiați de IȘJ. Vezi cine sunt:

  • 16 iunie 2015 at 23:02
    Permalink

    Oare elevii olimpici la alte materii de ce nu sunt chemati si premiati??Cu cei sunt ei mai prejos ca restul??Si ei au invatat la fel de mult si au reprezentat cu succes judetul pe tara!!

    Reply

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Cititorii Gazetei - Google.com
Cititorii Gazetei - Trafic.ro