Flacăra Moreni a chemat toți suporterii echipei la ultimul meci!

După ce a jucat cu Porto, ieri a făcut-o și cu…Sporting. Morenarii au efectuat ultimul meci din returul Ligii a 3-a, programat sâmbăta 26 mai, de la orele 18:00, pe stadionul Flacăra, în compania Sportingului de Roșiori. Un meci ușor, dominat de dâmbovițeni, care au înscris de 6 ori în poarta adversă, fără a primi gol. Pentru Flacăra au marcat: Drăgan (2), Plăcintă (2), Neguț, Tocan. Vom reda mesajul suporterilor, postat pe pagina echipei, înainte de acest meci:

Mult a fost, puțin a rămas. Mai exact, 90 de minute. Atâtea ne despart de încheierea unui nou campionat. În acest sezon, deși am dat piept cu echipe mari, din orașe bogate, susținute de sponsori puternici, am reușit să „o scoatem la capăt” onorabil. Să fi fost priceperea lui Pară? Dăruirea băieților? Sau aportul nostru, al fanilor? Nu putem ști…dar un lucru este sigur: să reușești o clasare pe același loc 5 într-o ediție de campionat cu echipe și mai puternice ca anul trecut, după ce ai pierdut aproape toți jucatorii de bază, reprezintă o performanță cu care ne putem mândri! Pentru asta, nu ne rămâne decât să le mulțumim frumos, MÂINE de la ora 18:00, lui Gabi Paraschiv și baieților lui, și să îi rugăm să ne aducă și din toamnă, fericire…Pentru că de ea avem nevoie. Ne-am zbătut în acest an parcă mai mult ca niciodată, ne-am enervat, ne-am întristat, ne-am tulburat, am rămas muți și am strigat. Dar oricât de greu ne-a fost, până la urmă ne-am ridicat. Am reușit asta DOAR ÎMPREUNĂ! 9 victorii, 33 de goluri marcate, 2070 de minute jucate, 2242 de km bătuți și multă sudoare ne-au adus aici. La finalul celor 90 de minute de mâine, EI se vor retrage într-o bine meritată vacanță, însă NOI, de la primul suporter până la ultimul, ne vom angaja ca de la anul să facem orice stă în putința fiecăruia să le oferim acestor baieți ce merită cu adevarat. MULȚUMIM!

Felicitări băieți și mult succes în următorul sezon competițional! HAI FLACĂRA!