Sorana Cîrstea, în turul doi la US Open 2021. Adversara nu i-a putut face față în ultimul set

Sorana Cîrstea și-a făcut debutul la US Open 2021 cu o victorie spectaculoasă. Într-un meci care a durat mai bine de două ore, târgovișteanca a învins-o pe rusoaica Veronika Kudermetova. În primul set scorul a fost strâns – 7-6, iar cel de-al doilea set a fost dominat de Veronika, câștigând cu 3-6. Asta nu a descurajat-o pe Sori, așa că, în setul trei și-a dominat complet adversara, terminând meciul în favoarea sa cu o victorie de 6-0.

Astfel, Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi de la US Open!

În meciul următor Sorana o va întâlni pe teren pe americanca Shelby Rogers (43 WTA).