Fotbal. Chindia a învins pe Baloteşti şi a ajuns la a doua victorie în campionat

Victoria a devenit cuvântul de ordine al Chindiei Târgovişte în noul sezon al Ligii a 2-a. Echipa lui Nicu Croitoru şi-a trecut în cont alte trei puncte importante, învingând cu 1-0 pe CS Baloteşti, în etapa a doua a campionatului. Succesul cu ilfovenii a venit pentru târgovişteni în primele 20 de minute ale întâlnirii. Imediat, după scurgerea primului sfert de oră al jocului, Neguţ l-a învins pe Fulga, printr-un şut fără speranţe, în colţul din dreapta al porţii. Pe durata întâlnirii, Chindia a punctat şi prin Ispas, dar reuşita apărătorului a fost anulată corect, pe motiv de ofside. În ultima parte a meciului, dâmboviţenii s-au apărat foarte bine şi au tras din greu pentru a menţine toată zestrea de puncte lângă Turnul Chindiei. Împotriva ilfovenilor, Nicu Croitoru a aruncat în luptă un „11” alcătuit din Meilă – Pătru, Vătavu, Ispas, Martac – Parghel, Honciu (90+3 Pencea), L. Mihai, Stoica (66 Nisipeanu) – Cherchez (80 Neagoe), Neguţ. La capătul succesului cu Baloteşti, Chindia a urcat pe locul 2 în clasament, la egalitate de puncte (6), cu noul lider Dacia Unirea Brăila. Runda următoare, dâmboviţenii vor juca împotriva lui ACS Berceni, pe terenul grupării de lângă capitală.