Fotbal. AJF Dâmboviţa a premiat echipele campioane de juniori

Echipele campioane de juniori din judeţ au fost premiate de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Dâmboviţa. Ieri după-amiază, în Sala Sporturilor din Târgovişte, înainte de startul ultimului turneu din cadrul Memorialului „Gicu Dobrin”, Ionel Pitaru a acordat din partea forului judeţean de fotbal, diplome, cupe şi mingii celor mai puternice formaţii din judeţ la nivel juvenil. Festivitatea de premiere, care a lăsat mult de dorit, a început cu premierea echipelor de juniori C. Această competiţie a fost adjudecată de Flacăra Moreni, urmată în clasament de Chindia Târgovişte şi GŞA Nucet. Apoi, fostul fotbalist al lui CS Târgovişte a acordat premii juniorilor D, unde pe primul loc a terminat CSŞ Târgovişte, iar pe următoarele două poziţii ale podiumului s-au clasat Flacăra Moreni şi Urban Titu. De asemenea, campionatul juniorilor E a fost câştigat de Kinder Târgovişte, iar pe locurile 2 şi 3 au încheiat Flacăra Moreni şi Chindia Târgovişte. În schimb, Memorialele „Gigi Tătăraru” pentru copii născuţi în 2007 şi „Gicu Dobrin” pentru copii născuţi în 2006 au fost adjudecate de Kinder Târgovişte şi de Chindia Târgovişte. Reprezentaţii AJF Dâmboviţa vizează să premieze la finalul stagiunii şi câştigătoarele campionatelor A1, din Onoare şi a Memorialului „Nicuşor Kallo”.