Învinsă în primul tur! Sorana Cîrstea, out de la Wimbledon

Turneul de la Wimbledon a fost unul de scurtă durată pentru Sorana Cîrstea (86 WTA). Tenismena din Târgovişte nu şi-a găsit cadenţa la Grand Slam-ul londonez şi a părăsit concursul la capătul primului tur. Sorana a fost învinsă în manşa inaugurală a întrecerii de Petra Kvitova, jucătoare aflată pe locul 11 mondial. În disputa cu … Citește mai mult

Duel cu Petra Kvitova! Misiune dificilă pentru Sorana Cîrstea în primul tur la Wimbledon

Sorana Cîrstea şi-a aflat, astăzi, adversara pe care o va întâlni în primul tur la Turneul de la Wimbledon. Misiunea târgoviştencei în runda inaugurală a concursului de Grand Slam va fi una extrem de dificilă. În urma tragerii la sorţi, dâmboviţeanca o va înfrunta pe ceha Petra Kvitova, jucătoare aflată pe locul 11 în ierarhia … Citește mai mult

Sorana Cîrstea, eliminată din Turneul de la Wimbledon

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 52 WTA, a fost eliminată, vineri, în turul trei al turneului de la Wimbledon, de sportiva rusă Maria Kirilenko, a 17-a favorită, informează site-ul oficial al competiţiei. Cîrstea a fost învinsă de Kirilenko după o oră şi 12 minute, scor 6-3, 6-1. Pentru accederea până în turul trei, românca a obţinut … Citește mai mult

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi la Wimbledon

Sportiva din Târgovişte merge mai departe după ce a învins-o pe  Pauline Parmentier (Franta, 70 WTA), cu 6-4, 6-1.
Pe Sorana o aşteaptă un meci greu în turul doi, cu Na Li, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 11. Cele două s-au mai întâlnit de două ori, ambele meciuri fiind câştigate de chinezoaică.

Sportiva din Târgovişte merge mai departe, după ce a învins-o pe  Pauline Parmentier (Franta, 70 WTA), cu 6-4, 6-1.