TABLETA DE LUNI – Ionuț CRISTACHE – LOCUL GOL DIN CANCELARIA MEA…
Se mai încheie un an școlar. Încep examenele obișnuite, toată lumea bună își va aminti de învățământul românesc, de păcatele lui, de legile lui repetate etc. Un demnitar din fruntea bucatelor se chinuia zilele trecute, în bolovănoasa și enigmatica lui limbă română, să ne convingă de ce trebuie să aibă profesorii 40 de ore … Citește mai mult



