Alexandru Babeu, Vicecampion European la Radio Orientare (foto)

În Polonia, Kudowa-Zdroj, se desfășoară Campionatele Europene de Radio Orientare. În proba de 144MHz, la categoria M19, Alexandru Babeu a obținut medalia de argint. Este un rezultat individual cu greutate în palmaresul personal, dar și în palmaresul României, care nu a mai obținut un asemenea rezultat de dinainte de anul 2000. De asemenea, o a … Citește mai mult

10 medalii de aur, din 12 posibile, pentru târgovișteni la Campionatele Naționale de Radio Orientare

După câștigarea multor medalii în timpul sezonului, radio orientariștii de la CS Municipal Târgoviște au participat săptămâna trecută și la cele mai importante competiții de pe plan intern: Campionatele Naționale Individuale de Radio Orientare. Acestea s-au desfășurat la Râmnicu Vâlcea, fiind compuse din 4 probe: Foxoring, Sprint, Clasic 144MHz, Clasic 3,5MHz. Echipa târgovișteană a fost … Citește mai mult