Urban Titu a mai pierdut un jucător! Ciprian Dicu, achiziţionat de SCM Piteşti

Ciprian Dicu reprezintă ultimul jucător care s-a despărţit de Urban Titu. Mijlocaşul de 25 ani a ales să lase gruparea de pe „Orăşenesc” pentru a evolua la SCM Piteşti, echipă antrenată de fostul stelist, Adrian Neaga. Locul lui Dicu în primul „11” al echipei antrenate de Gheorghe Becheanu şi Vasile Constantin a fost luat de Ghenu, jucător transferat în vară de la Chindia Târgovişte. Un alt jucător pe care divizionara C dâmboviţeană l-a pierdut în ultimele două săptămâni a fost căpitanul Andrei Ivaşcu. Acesta a spus adio clubului l-a care a activat aproape şapte ani pentru a merge la muncă în Norvegia. În etapa a treia a campionatului, Urban Titu a fost învinsă, în deplasare, de Sporting Turnu Măgurele, cu scorul de 2-1. Singurul gol al formaţiei din sudul judeţului a fost marcat de Tibi Calofir, în ultimul minut al primei reprize.