Încă un punct cu Silviu Dumitrescu pe bancă! Urban Titu a remizat cu “satelitul” Chiajnei

Punct important obținut de Urban Titu în etapa 23-a a Ligii a 3-a.  Pe teren propriu, echipa lui Silviu Dumitrescu a încheiat nedecis disputa cu Concordia II Chiajna. Scorul final dintre cele două formații a fost 1-1, iar pentru dâmbovițeni golul a purtat semnătura lui Truță, în minutul 7. Ilfovenii au restabilit echilibrul pe tabelă prin Răsdan, cu un sfert de oră înainte de ultimul fluier al arbitrului. Pentru disputa cu “satelitul” Chiajnei, Titu a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Popa- Ș. Ion, Vlad, Negulescu, Iancu – Stăncilă, Matei, Bărcănescu, I. Enache – Manole, Truță, iar în repriza a doua au mai intrat Mihăilă și Ionică. După remiza cu ilfovenii, Urban se menține pe penultimul loc în serie și trebuie să tragă din greu până la finalul campionatului pentru a evita retrogradarea. Cu Silviu Dumitrescu pe banca tehnică, Titu a obținut cinci puncte, după victoria cu CS U Craiova II și remizele cu Șirineasa și Chiajna II. Runda viitoare Urban va înfrunta în deplasare pe SCM Pitești, echipă ce și-a asigurat matematic promovarea în Liga a 2-a, după victoria cu Atletic Bradu, dinaintea Paștelui.