Flacăra Moreni, “stinsă” la finalul turului! “Lupii” lui Gabriel Paraschiv au fost învinși la Mioveni

Flacăra Moreni a încheiat turul campionatului printr-o înfrângere. Gruparea de pe Cricov s-a “stins” în ultima deplasare a anului și a cedat în disputa cu CS Mioveni II, cu 1-2. “Lupii” lui Gabriel Paraschiv au deschis scorul rapede cu argeșenii, în minutul 2, prin golgeterul Andrei Iliescu, dar până la pauză au fost egalați de gazde, în urma reușitei semnate de D. Mazilu (22). În schimb, în actul secund, după eliminarea lui M. Plăcintă (direct roșu, pentru intrare dură la adversar), Mioveni II a mai lovit o dată Flacăra, prin Comănescu (77), consolindu-și victoria la limită. “Pară” a mizat la Mioveni pe un “11” alcătuit din Sârbu – Mocanu, Acasandrei, Pârvu, Palamariu – L. Plăcintă, M. Plăcintă – Cârnaru (65 Drăgan), Rogojină (74 D. Iliescu), Negrea (77 Ene) – A. Iliescu. Foarte probabil, după încheierea tuturor jocurilor din ultima rundă a seriei C3, Flacăra va termina turul în primele nouă locuri ale clasamentului. În prima etapă a returului (programată la începutul lunii martie a anului viitor), morenarii vor juca, pe teren străin, împotriva lui Atletic Bradu.