Echipa de fotbal a Liceului Tehnologic Nucet, printre cele mai bune din ţară!

Echipa de fotbal a Liceului Tehnologic Nucet a terminat într-o notă pozitivă turneul final al Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar (ONSŞ). Formaţia antrenată de Dan Dumitru a încheiat pe locul 4 faza finală a competiţiei şcolare, desfăşurate la Roman. În disputa pentru medaliile de bronz, dâmboviţenii au cedat în faţa lui LPS Târgu Mureş, cu scorul de 1-6, iar în semifinale au fost învinşi de LPS Satu Mare cu 5-1. În schimb, în grupa B a întrecerii finale, Nucetul a înregistrat două victorii (5-1 cu LPS Focşani şi 5-4 cu LPS Alba), dar şi o înfrângere, 0-5 cu LPS Roman. La startul acestei întreceri au luat parte numai de 546 de echipe ce au reprezentat învăţământ liceal din toată ţara. Lotul Liceului Tehnologic Nucet deplasat la turneul final al ONSŞ a cuprins următorii jucătorii: Florin Tiţa, Dumitru Ciolan, Marius Dan, Daniel Dedu, George Grigorescu, Sergiu Lupu, Valentin Moruz, Cristian Neguţ, Ion Ştefan şi Nicolae Vlad. Câştigătoare a ONSŞ a devenit echipa gazdă LPS Roman, după ce a învins în finala mare pe LPS Satu Mare (3-2).