Declarația „Comisarului” după meciul de la Botoșani. Program încărcat pentru Chindia

AFC Chindia a postat o parte a declarației oferită de Viorel Moldovan, după meciul de la Botoșani.

„Știam că ne așteaptă un joc extrem de complicat și dificil, împotriva unei echipe care era în căutare de puncte, o echipă care a debutat foarte bine în acest sezon. Am reușit să ne apărăm foarte bine și să speculăm erorile adversarului, să facem 2-0 înainte de pauză. Le-am spus la pauză că trebuie să gestionăm inteligent debutul reprizei a doua pentru că e foarte important să nu primești gol în primele 15 minute. Timpul trecea în favoarea noastră. Botoșaniul nu a reușit să-și creeze prea multe situații pentru că ne-am apărat excelent. Am mai punctat o dată pe contraatac. Puteam să ne mărim avantajul. Oricum, este o victorie meritată, o victorie de care aveam nevoie. Sunt trei puncte importante. Mă mulțumeam și cu 1-0 dar mă satisface enorm acest rezultat de 3-0”.

Program încărcat în această săptămână.

Târgoviștenii vor întâlni pe Astra Giurgiu în etapa următoare, dar și pe Hermannstadt în cadrul Cupei României, într-un meci programat miercuri, 25 septembrie, de la ora 16:00, pe Ilie Oană. Biletele au fost puse în vânzare, la Târgoviște, Ploiești, cât și online. Hai Chindia!