Chindia trece printr-o perioadă excelentă în campionat! Merge „ceas” în Liga 2!

Tărgoviștenii s-au deplasat la Clinceni, pentru meciul cu Academica, din cadrul etapei 13 a Ligii a 2-a, unde au întâlnit liderul seriei, care avea acumulate 27 de puncte, la egalitate cu Snagov, înainte de această întâlnire! Băieții lui Viorel Moldovan s-au impus prin reușita lui Cherchez din minutul 40, lovitura de 3 puncte care a dus echipa pe locul 2, la numai un punct de Snagov, care a acumulat 30 de puncte în urma victoriei lejere cu Metaloglobus, scor 3-0. 2 pauză / 2 final, o bună cotă pentru cei care au ales un astfel de pariu!

Misiune grea pentru Chindia, dar și mai grea pentru Snagov!

În etapa următoare, liderul Snagov vine la Târgoviște pentru a evolua contra Chindiei – un meci care ne poate duce pe primul loc în cazul unei victorii! Chindia are 6 victorii în ultimele 6 meciuri, în timp ce adversarul are 4 victorii, o remiză și o înfrângere. Cu o pregătire foarte bună a meciului și cu multă determinare, Chindia se poate impune! Componența echipei: Aioani / Martac, Dudea, C. Dinu, Dumitrașcu / L. Mihai, Novac / Neguț (’86 Mihaiu), Cherchez (‘ 72 Lungu), Șerban / Florea (’81 Rogoveanu). Antrenor: Viorel Moldovan.