Chindia debutează luni, 02 martie, în play-out-ul Ligii 1. Vezi componeța, clasamentul și alte informații.

Meciul Chindiei cu Hermannstadt a fost reprogramat pentru luni, 02 martie, de la ora 18:00, la Sibiu. Târgoviștenii sunt la egalitate de puncte (13) după înjumătățirea celor din campionat, conform regulamentului. Cei care aveau un număr impar de puncte înainte de reducere, au primit o “rotunjire”, de exemplu Chindia a terminat returul cu 25 de puncte, 50% însemnau 12,5, primind încă 0,5 puncte.

 

Clasamentul actual:

7. Viitorul 20 p

8. Dinamo 17 p

9. Sepsi Sf Gheorghe 17 p

10. Chindia Târgoviște 13 p

11. FC Hermannstadt 13 p

12. Poli Iași 11 p

13. Academica Clinceni 11 p

14. FC Voluntari 10 p

 

Meciurile din prima parte:

Hermannstadt – Chindia 02.03.2020

Chindia – Sepsi Sf Gheorghe 08.03.2020

Dinamo – Chindia 14-15.03.2020

Chindia – Viitorul Constanța 21-22.03.2020

Academica Clinceni – Chindia 04-05.04.2020

Chindia – Poli Iași 11-12.04.2020

FC Voluntari – Chindia 18-19.04.2020

Datele se vor fixa în funcție de decizia celor care dețin drepturile tv.

 

Preluat din articolul anterior:

“Al 12-lea jucător va fi prezent!

Galeria Chindiei se mobilizează și anunță că va fi prezentă la Sibiu. Există și o pagină de Facebook a suporterilor, FC Chindia Târgoviște, ca mijloc de contact pentru toți cei care vor să facă această deplasare și nu numai. Gazeta Dâmboviței va prelua astfel de informații, fiind foarte important aportul publicului la fiecare meci. Mai jos aveți link-ul paginii suporterilor, pe care-i puteți contacta prin secțiunea de chat și nu numai.”

 

https://www.facebook.com/ChindiaTargoviste/

Trebuie să debutăm cu puncte! Hai Chindia!

 

 

Foto: AFC Chindia Oficial / Marius Tudor

 

BMG

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Cititorii Gazetei - Google.com
Cititorii Gazetei - Trafic.ro