Olimpicii dâmbovițeni la matematică, premiați de Inspectoratul Școlar. Vezi lista olimpicilor:

Olimpicii dâmbovițeni la matematică și profesorii acestora au fost astăzi premiați la sediul Inspectoratului Școlar cu diplome, cărți și felicitări din partea Inspectoratului Școlar pentru rezultatele lor, cu care se mândrește județul. De data aceasta, copiii merituoși au primit și premii în bani.

La festivitatea organizată au fost premiați

  • 55 elevi care au obținut premii și mențiuni la etapa județeană a OLIMPIADEI DE MATEMATICĂ, clasele V-XII
  • 20 elevi care au obținut premii și mențiuni la etapa județeană a concursului național de matematică aplicată ”ADOLF HAIMOVICI”, clasele IX-XII
  • 15 elevi de la școli din mediul rural care au obținut premii la etapa județeană a OLIMPIADEI SATELOR DIN ROMÂNIA
  • 9 echipaje câștigătoare ale concursului județean ”CĂLIN BURDUȘEL”, organizat pentru elevii de gimnaziu și sponsorizat de Primăria Târgoviște.
  • 6 echipaje câștigătoare ale concursului județean ”SORIN SĂILEANU”, organizat pentru elevii de liceu și sponsorizat de clinica PROMED SYSTEM
  • elevii rezolvitori ai Gazetei matematice, profesorii îndrumători și profesorii care au obținut premii de excelență din partea Societății de Științe Matematice din România.

        Dintre elevii premiați, următorii au avut rezultate deosebite la etapele naționale ale concursurilor de matematică:

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ – ETAPA NAȚIONALĂ

  • PASCALE ANDREI GEORGE – clasa a IX-a , Colegiul Național ”Ienăchiță Văcărescu”, Mențiune MENCȘ, Medalie de argint SSMR
  • BEȘCUCĂ MARILENA – clasa a XII-a, Colegiul Național ”Ienăchiță Văcărescu”, Medalie de bronz SSMR
  • IORGA ALEXANDRU – clasa a V-a, Școala Gimnazială ”Pictor Nicolae Grigorescu” , Medalie de bronz SSMR
  • MIHAI ALEXIA – clasa a VI-a, Școala Gimnazială ” Coresi” Medalie de bronz SSMR
  • ALDICA MARIA MIRUNA – clasa a VII-a, Școala Gimnazială ” Diaconu Coresi”, Medalie de bronz SSMR
  • BOGDAN ANA MARIA IULIA – clasa a VI-a, Școala Gimnazială ” Șerban Cioculescu ”, Medalie de bronz SSMR
  • ZAMAN IOANA – clasa a XI-a, Colegiul Național ”Ienăchiță Văcărescu”, Medalie de bronz SSMR

OLIMPIADA SATELOR DIN ROMÂNIA

  • OPINCĂ ANDREI – clasa a VI-a, Scoala Gimnazială Moroieni, Mențiune

CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ”ADOLF HAIMOVICI”

  • POPESCU ANDREEA- clasa a XI-a, Colegiul Național ”Ienăchiță Văcărescu”, Premiul I
  • MOLDOVAN IONELA ADINA – clasa a X-a, Colegiul Economic ”Ion Ghica”, Mențiune
  • PAVEL ANDREA – clasa a XII-a, Colegiul Economic ”Ion Ghica”, Mențiune

mate 2
mate 4 mate


Valeriana heidelbergcement


Gurmand + Raiman caleatargovetilor
Daca ti-a placut acest articol il poti distribui:

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Statistici Trafic Google Analytics
Statistici Trafic.ro