Primăria Municipiului Târgoviște lansează o nouă campanie gratuită de sterilizare, adresată locuitorilor din oraș. Pe lângă câinii de rasă comună (cu stăpân), anul acesta campania se adresează și deținătorilor de pisici, a anunțat primarul municipiului Cristian Daniel Stan.
În cazul câinilor, campania include obligatoriu și gratuit microciparea și înregistrarea în Registrul de Evidență a Câinilor cu Stăpân (RECS). Vă reamintim că sterilizarea câinilor de rasă comună este o obligație legală.
Cei care vor să beneficieze de gratuitate trebuie să depună o solicitare la sediul D.A.P.P.P. (Str. Revoluției, Nr. 2-5) sau prin e-mail la: [email protected]. Informații și programări: Registratura D.A.P.P.P.: 0374 494 893!




Facebook
WhatsApp
TikTok


































