DÂMBOVIȚA: Mai mult box decât fotbal, în ligile inferioare! Tânăr bătut de echipa adversă

sursa: cronica-găeștiului.ro
Un nou incident violent în ligile inferioare ale fotbalului dâmbovițean.
De data aceasta la Zăvoiu, unde echipa locală Flacăra Zăvoiu a primit vizita celor de la Flacăra Valea Mare. Minutul 40 al primei reprize, la scorul de 0-0, avea să aducă în prim plan fața urâtă a fotbalului, când după o ciocnire între atacantul celor de la Valea Mare și portarul celor de la Zăvoiu, a rezultat o intervenție mai mult decât nesportivă din partea gazdelor, portarul și alți doi coechipieri lovindu-l în cap și în gură pe sportivul legitimat la Valea Mare, Ionuț Mușeu.
Toate acestea s-au petrecut în prezența secretarului AJF DÂMBOVIȚA, Dorin Nistor venit la meci nu în calitate oficială ci pentru a monitoriza calitatea arbitrajului. Deși în teren incidentul s-a soldat doar cu câte un cartonaș galben pentru jucătorii ambelor echipe, Comisia de Competiții și Disciplină din cadrul AJF DÂMBOVIȚA, ce se va întruni joi, promite a face dreptate și a tăia in carne vie în vederea înlăturării pe viitor a unor astfel de incidente nedorite, scrie cronica-găeștiului.ro.
Conflictul a fost aplanat de polițiștii de la Mătăsaru.  Sportivul agresat a primit îngrijiri medicale la spitalul de urgență din Târgoviște, urmând ca după obținerea certificatului de medicina legală sa fie înaintată o plângere pe numele agresorilor.