Primul joc, prima victorie! Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi al calificărilor la turneul WTA de la Mallorca

Debut cu dreptul pentru Sorana Cîrstea (98 WTA) în calificările turneului WTA de la Mallorca! Târgovişteanca s-a calificat în manşa secundă a concursului după ce a învins-o pe rusoaica Valentyna Ivakhenkova (266 WTA), în două seturi, cu 6-3, 6-0. În faza a doua a calificărilor de la Mallorca, dâmboviţeanca o va întâlni pe Sesil Karatantcheva, … Citește mai mult

A dezamăgit în optimi! Sorana Cîrstea a părăsit turneul WTA de la Istanbul

Faza optimilor de finală a fost ultima în care a jucat Sorana Cîrstea (138 WTA) la turneul WTA de la Istanbul. Dâmboviţeanca a părăsit în acest tur concursul din Turcia după ce a fost eliminată de localnica Cagla Buyukakcay (118 WTA). În disputa cu tenismena din ţara Semilunei, târgovişteanca a dezamăgit şi a fost învinsă … Citește mai mult

Merge bine în Turcia! Sorana Cîrstea e în optimi la turneul WTA de la Istanbul

Sorana Cîrstea (138 WTA) merge din victorie în victorie la turneul WTA de la Istanbul. Târgovişteanca a început în forţă şi meciurile de pe tabloul principal, după ce a depăşit cu brio jocurile din calificări. Victoria de senzaţie obţinută în faţa ucrainiencei Lesia Tsurenko a propulsat-o pe Sorana în optimile de finală ale concursului dotat … Citește mai mult