VOLEI FEMININ: CSM Târgoviște bifează două victorii din două meciuri disputate în campionat! Felicitări

Volei feminin CSM Targoviste

Victorie în a doua etapă a Campionatului Național de Volei Feminin, Divizia A1, tocmai la Lugoj, CSM fiind una dintre echipele puternice ale seriei! Mai jos, redăm comunicatul integral al clubului, postat în mediul online: „Echipa noastră de volei câștigă astăzi, la Lugoj. În această seară, fetele noastre nu obțin doar o victorie frumoasă, ci … Citește mai mult

VOLEI: Înfrângere pentru CSM Târgovişte în primul meci din finala campionatului

Târgoviştemcele au fost învinse categoric, pe teren propriu, de Alba Blaj, scor 0 – 3 ( 19:25, 15:25, 15:25 ). Programul următoarelor meciuri din fanala campionatului: mâine, ora 19.30 (la Digi Sport 2) – la Târgovişte; luni, 27 aprilie şi marţi, 28 aprilie (ora 17.00, la Digi Sport) – în Sala “Timotei Cipariu” şi, dacă mai … Citește mai mult

VOLEI: Victorie categorică pentru CSM Târgovişte

Târgoviştencele au reuşit astăzi un scor excelent: 3-0, cu CS Volei Alba-Blaj (25-21, 25-21, 25-14), echipă aflată pe locul 2 în clasament. Este a treia victorie anul acesta, după meciurile cu mai bine clasatele Ştiinţa Bacău şi CSM Bucureşti. Rezultatul apropie târgoviştencele de primele locuri ale clasamentului. Foto:  Cristian Dudea

VOLEI: Victorie de răsunet pentru CSM Târgoviște

Victorie de răsunet pentru echipa de volei a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște, în primul meci din Cupa Balcanică. Duminică seară, la Ankara, elevele lui Dragan Nesic au făcut spectacol în fața reprezentantei Bulgariei, Maritza Plovdiv, la capătul unui joc ce a durat doar 80 de minute. Formația noastră și-a impus ritmul încă din primul set … Citește mai mult