WUSHU KUNG FU: Familia Marin și “sacul” de medalii din 2019! Felicitări!

Asociația Club Sportiv Marin Marius Mihai Martial Arts Târgoviște a adunat nu mai puțin de 27 de medalii în acest an competițional, din care 13 la campionate mondiale, prin cei trei frați Ovidiu David, George Mihai, Alexandru Gabriel, respectiv tatăl și antrenorul acestora, Marius Mihai!

La Campionatul Național Wushu Kung Fu, Marin George Mihai a obținut o medalie de aur (18-35 ani, sen – 75 kg), Marin Ovidiu David o medalie de aur (15-17 ani, jun -70 kg), cât și o medalie de aur (18-35 ani, sen -75 kg), Marin Alexandru Gabriel și-a adjudecat două medalii de aur (15-17 ani, 65 kg).

Alți sportivi ai asociației au obținut la aceeași disciplină, următoarele medalii:

Bucur Carla Lunia – o medalie de aur (jun – 60kg)

Mușat Teodor – o medalie de argint (8 ani – 30 kg)

Minescu Mihai – o medalie de argint (15-17 ani, jun 52kg)

La Campionatul Național de Freestyle Kickboxing, Marin Alexandru Gabriel a obținut o medalie de aur (16-18 ani, 70 kg), Marin Ovidiu David o medalie de aur (16-18 ani, 75 kg), Mihai Alin Constantin o medalie de bronz (16-18 ani, 65 kg). Mușat Teodor Alexandru a obținut o medalie de bronz (light 8-9 ani, 30 kg), Popa Alberto Mom o medalie de aur (13-15 ani, 55 kg) și Minescu Mihai o medalie de argint (16-18 ani, 55kg).

La Cupa Mondială Judgement Day, Marin George Mihai o obținut o medalie de aur (freestyle nunchaku fight 19-45 ani, sen 95 kg), Marin Marius o medalie de argint (freestyle nunchaku fight 19-45 ani – sen 95 kg), Marin Ovidiu David o medalie de aur (freestyle k1 light 16-18 ani, 75 kg), Marin Alexandru Gabriel o medalie de aur (freestyle k1 light 16-18 ani, 70 kg).

La Campionatul Mondial Unificat de Arte Marțiale de la Carrara, Marin George Mihai a obținut o medalie de bronz (weapon point fight, two stick, 16+ ani, 90kg, Marin Marius o medalie bronz (light contact 41-50 ani, 94 kg), plus o medalie argint (weapon point fight / nunchaku, 16+ ani, 90kg), Marin Ovidiu David o medalie argint (k1 light 16-18 ani, 74 kg), o medalie argint (kick light 16-18 ani, 74 kg), o medalie bronz (weapon point fight /two stick, 16+ ani, 80kg), Marin Alexandru Gabriel o medalie aur (k1 light 16-18 ani, 69 kg), o medalie aur (k1 light 16-18 ani ,69kg), o medalie de aur (weapon point fight / sword 16+ ani, 70kg).

Astfel, Marin Alexandru Gabriel a câștigat trei medalii de aur la campionatele naționale, plus patru medalii de aur la mondiale!

Marin Ovidiu David și-a mai trecut în cont trei medalii de aur la naționale, o medalie de aur, trei de argint și una de bronz la mondiale.

Marin George Mihai, o medalie de aur la naționale, o medalie de aur și una de bronz la mondiale.

Marius Mihai câștigă, la rândul său, două medalii de argint și una de bronz la mondiale.

Cu un asemenea palmares în 2019, familia Marin reprezintă o opțiune serioasă pentru sportivii și antrenorul anului!

“Vreau să vă mulțumesc tuturor celor care ne-ați susținut și ne susțineți! Sperăm ca la anul să fim și mai puternici!” – au fost cuvintele tatălui – antrenor, Marius Mihai Marin.

Felicitări și la cât mai multe medalii câștigate în 2020, un an în care suntem convinși că veți avea performanțe cel puțin la fel de mari!