Târgovişteanul Cristian Mihăieş s-a întors din Dubai cu amintiri frumoase

Turneul de karate de la Dubai a fost unul de mare anvergură, cu aproape 2000 de sportivi din toată lumea şi cu premii în valoare de 100.000 de dolari. “Au venit campionii mondiali, a fost un nivel foarte ridicat. Pentru mine, chiar dacă nu am câştigat o medalie, a fost o experienţă extraordinară competiţia şi o vacanţă deplasarea acolo”, ne-a mărturisit sportivul legitimat la CS Târgovişte.

mihaies-dubai

Alături de alţi membri ai lotului naţional de karate al României, Cristian a participat la acest turneul din Dubai pe cheltuiala proprie. Au fost obţinute pentru România două medalii de bronz, la fete: Ştefania Sandu la senioare, Ana Maria Vasile la U12.