Fotbal feminin: Ratare pentru CSŞ Târgovişte, în Play-Off-ul Ligii I

Târgoviştencele au fost învinse ieri de Selena SN Constanţa, cu 5-4, după un parcurs bun în a doua repriză, dar şi multe ocazii pierdute.

„Nu mi s-a mai întâmplat până acum ca în minutul 27 să avem 5 goluri luate. Am înscris un gol până la pauză, iar în a doua repriză fetele au arătat forţă şi au redus din dezavantaj. Lipsa de experienţă s-a văzut însă” crede antrenorul Mihai Tătăranu. „Ne-au depăşit fizic”, încearcă să găsească explicaţia antrenorul care îşi apreciază elevele pentru revenirea din a doua repriză.

Urmează miercuri, 13 mai, un meci mai greu pentru CSŞ Târgovişte, cu CS Navobi Iaşi, locul I în clasament.