ortooxacell kiss2022.gif Flax

Vrei un job la Centrul Renault Titu? Două posturi sunt disponibile

Post disponibil: Inginer Software Control – Sisteme Vehicul Electric si Hibrid
Titu
Valabil pana la: 29-02-2016
Descriere post

– Dezvolta strategiile de control sistem (embedded software) vehicul electric si hibrid;
– Integreaza specificatiile de control sistem vehicul electric si hibrid;
– Defineste si redacteaza planurile de validare software embedded;
– Analizeaza si raporteaza a rezultatele testelor.

Profil candidat

– Studii superioare tehnice: Inginerie Electrica, Electronica si Telecomunicatii, Automatica si Calculatoare, Autovehicule Rutiere;
– Experienta in dezvoltarea de aplicatii embedded in domeniul Electronica / Automatica / Inginerie Electrica reprezinta un plus;
– Cunostinte de Limba Franceza – nivel mediu, Limba Engleza – nivel avansat;
– Cunostinte de sisteme electrice (ex: invertor, redresor, motoare electrice, retele de inalta sau joasa tensiune);
– Constituie un avantaj experienta in validarea si dezvoltarea de software embedded;
– Prezinta un avantaj cunostinte de: Matlab / Simulink, HIL (Hardware in the Loop);
– Bune capacitati de redactare a fiselor /rapoartelor de testare;
– Competente relationale si de personalitate: creativitate, rigoare, atentie la detalii, capacitate de analiza si de sinteza, disponibilitate, autonomie, relationeaza bine in echipa.

Post disponibil: Specialist Dezvoltare Software Embedded
Titu

– Dezvoltarea strategiilor de control motor (embedded software).
– Integrarea specificatiilor de control motor
– Definirea functionalitatilor unui soft in functie de alegerea facuta de seful de proiect sistem
– Verificarea coerentei intre functionalitatile unui soft de control motor
– Definirea si redactarea planurilor de validare : analizarea specificatiilor de testat, elaborarea scenariilor si a cazurilor de test, scrierea procedurilor de incercare
– Analiza si raportarea rezultatelor testelor : interpretarea rezultatelor si analiza diferentelor obtinute fata de specificatii, intocmirea raportului de bilant al testelor si incercarilor efectuate
– Asamblarea calibrarilor finale prin integrarea reglajelor specialistilor de sisteme
– Reprogramarea calculatoarelor de injectie.
– Dezvoltare de environment Hardware in the Loop pentru testarea softurilor de control motor.

– Studii superioare tehnice, specializarea : Autovehicule Rutiere, Electronica, Automatica, Inginerie Electrica;
– Experienta de lucru pe un post similar constituie un avantaj;
– Limba Franceza – nivel mediu / Limba Engleza – nivel avansat;
– Cunostinte generale auto si motoare cu ardere interna;
– Constituie un avantaj experienta in validarea si dezvoltarea de software;
– Prezinta un avantaj cunostinte de: Matlab / Simulink;
– Competente relationale si de personalitate: creativitate, rigoare, atentie la detalii, capacitate de analiza si de sinteza, disponibilitate, autonomie, relationeaza bine cu colegii.

Lasă un comentariu

Agenda Politică Locală

psd pnl usr aur
MedcareTomescu romserv.jpg novarealex1.jpg hymarco fierforjat.gif
Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]

CITEȘTE ȘI

Gopo
Foah ConsultOptic