Casei de Pensii Dâmboviţa i-au fost alocate pentru a patra serie a acestui an 45 bilete de tratament în staţiunile Pucioasa, Olăneşti şi Covasna, cu începere în perioada 05 – 08 aprilie 2015.
Listele cu persoanele beneficiare au fost afişate atât la sediul instituţiei, cât şi pe site; biletele pot fi achiziţionate de la Compartimentul „Bilete de tratament” al instituţiei noastre, situat la parterul clădirii din strada Tudor Vladimirescu, nr. 1A, până la data de 30 martie 2015.
Pentru această serie instituţia noastră dispune de 36 de bilete suplimentare în staţiunile Pucioasa şi Amara, cu intrare la aceeaşi dată.
Persoanele interesate se pot prezenta la sediul Casei de Pensii cu următoarele documentele: recomandarea medicală, actul de identitate, talonul de pensie şi cererea tipizată.
Contravaloarea unui bilet de tratament este jumătate din cuantumul brut al pensiei şi se achită la ridicarea biletului.
Daniela STOENESCU
Purtător de cuvânt al CJP Dâmboviţa